ابعاد شخصیت امام خمینی با گذشت زمان آشکار تر می شود ۱۲ بهمن ۱۳۹۹

ابعاد شخصیت امام خمینی با گذشت زمان آشکار تر می شود

یزد- علی اکبر قیومی به مناسبت دهه فجر و فرارسیدن چهل و دومین سالگرد پیروز انقلاب اسلامی یادداشتی پیرامون ابعاد شخصیتی امام خمینی (ره) نوشت که در ادامه میخوانید.

یادداشت | پایگاه خبری انتهاج | اخبار روز و جدیدترین خبرهای ایران
لزوم شفاف سازی فعالیت نمایندگان در مجلس شورای اسلامی ۱۰ دی ۱۳۹۸
از مجلس یازدهم چه می‌خواهیم :

لزوم شفاف سازی فعالیت نمایندگان در مجلس شورای اسلامی

سید پوریا مسلمی: از مجلس یازدهم چه می‌خواهیم؟ لزوم شفاف سازی فعالیت نمایندگان در مجلس شورای اسلامی شفاف سازی اصل گمشده و حلقه مفقوده در مجلس شورای اسلامی است که فقدان آن از همان ابتدای تشکیل مجلس نخست خودنمایی می‌کرد. این حلقه مفقوده طی ۹ دوره گذشته از عمر مجلس در کشورمان پیدا نشد و […]

قرص برنج ، پایانی حتمی و دردناک ۰۹ مهر ۱۳۹۸
مهرنوش گلیانی:

قرص برنج ، پایانی حتمی و دردناک

این روزها زیاد می‌شنویم که جوانی، ناامید و تسلیم در برابر مشکلات متعدد، راه رهایی خود را در پایان زندگی می‌بیند. خودکشی تحت تأثیر عوامل متعدد، موضوعی غیرقابل‌انکار در هر جامعه‌ای است با صرف‌نظر از آمار کل خودکشی، اما مرگ با قرص برنج جایگاه قابل‌بحث خود را دارد.

آب را گل نکنیم ۰۵ مهر ۱۳۹۸

آب را گل نکنیم

شاید بتوان این شعر نو سهراب را به مسائل اجتماعی حال هم تعمیم داد. منظور و مقصود شاعر از شعر "آب را گل نکنیم" این بوده که انسانها باید به فکر دیگر هم نوعان خود باشند و شرایطی را بوجود نیاورند که دیگران در استفاده از منابع موجود محروم بمانند. اما این روزها مشاهده می شود که برخی شهروندان بجنوردی "آب را گل کرده اند".

صدای ترکهای اتحاد قومیتی در خراسان شمالی به گوش می رسد. ۰۲ مهر ۱۳۹۸

صدای ترکهای اتحاد قومیتی در خراسان شمالی به گوش می رسد.

خراسان شمالی را میتوان در زمره اندک استانهایی نام برد که علی رغم وجود کثرت فرهنگها، قومیت ها و زبانها، اتحادی مثال زدنی بین شهروندانش وجود دارد، اما چندسالی است که صداهای گوش خراشی این موسیقی دلنواز را بر هم می زند، گویی کودکی چند ساله برای خودنمایی هر از گاهی بر نت های زیبای آن چنگ می اندازد.