سرپرست مرکز بهداشت بجنورد: آب آشامیدنی مرکز استان روزانه پایش می‌شود ۰۲ مرداد ۱۴۰۰

سرپرست مرکز بهداشت بجنورد: آب آشامیدنی مرکز استان روزانه پایش می‌شود

بجنورد- ایرنا- سرپرست مرکز بهداشت بجنورد گفت: کارشناسان بهداشتی آب آشامیدنی مرکز استان را روزانه پایش می کنند و به همین دلیل نیازی به استفاده از دستگاه تصفیه آب نیست.

استانها | پایگاه خبری انتهاج | اخبار روز و جدیدترین خبرهای ایران
۲ صخره نورد در بجنورد براثر سقوط از ارتفاع مصدوم شدند ۰۲ مرداد ۱۴۰۰

۲ صخره نورد در بجنورد براثر سقوط از ارتفاع مصدوم شدند

بجنورد-ایرنا- ۲ صخره به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی از ارتفاعات پلنگ دره پارک باباامان بجنورد سقوط کردند.

۲ تالار پذیرایی در بجنورد پلمب شد ۰۱ مرداد ۱۴۰۰

۲ تالار پذیرایی در بجنورد پلمب شد

بجنورد- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری بجنورد گفت: ۲ تالار پذیرایی در شهرستان بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی به دلیل برگزاری مراسم عروسی در وضعیت قرمز مقابله با کرونا پلمب شد.

۱۶۱ دستگاه پنل خورشیدی بین عشایر شیروان توزیع شد ۰۱ مرداد ۱۴۰۰

۱۶۱ دستگاه پنل خورشیدی بین عشایر شیروان توزیع شد

بجنورد- ایرنا- رییس اداره امور عشایری شیروان گفت: ۱۶۱ دستگاه پنل خورشیدی که در گذشته تامین اعتبار شده بود روز جمعه بین عشایر این شهرستان توزیع شد.

ثبت ملی ۶ اثر فرهنگی‌-تاریخی به استاندار خراسان شمالی ابلاغ شد ۰۱ مرداد ۱۴۰۰

ثبت ملی ۶ اثر فرهنگی‌-تاریخی به استاندار خراسان شمالی ابلاغ شد

تهران- ایرنا- مراتب ثبت ملی ۶ اثر در فهرست میراث فرهنگی‌تاریخی از سوی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به استاندار خراسان شمالی ابلاغ شد.

امام جمعه بجنورد خواستار کمک جریان‌های سیاسی به دولت سیزدهم شد ۰۱ مرداد ۱۴۰۰

امام جمعه بجنورد خواستار کمک جریان‌های سیاسی به دولت سیزدهم شد

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام رضا نوری در خطبه های این هفته نماز جمعه بجنورد با بیان اینکه نیروهای ارزشی و مردم منتظر تحول همه جانبه توسط دولت سیزدهم هستند، اظهار داشت: مردم با هزاران امید به رییس جمهوری منتخب رای دادند و امیدوارند تا مشکل اشتغال و معیشت جامعه برطرف شود.
وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب به صراحت اعلام کردند که نمایندگان مجلس شورای اسلامی دنبال سهم‌خواهی از دولت نباشند؛ با این حساب انتظار داریم تا جریان های سیاسی اجازه دهند تا دولت سیزدهم در این زمینه تصمیم گیرنده باشد.
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی ادامه داد: اگر شخصی را به صورت جناحی برای مدیریت استان به دولت تحمیل کنیم، باید منتظر باشیم ۶ ماه یک مدیر و یا استاندار عوض شود و این به صلاح استان و کشور نیست.
وی بیان کرد: نمایندگان مجلس تنها می توانند مشاورانی را انتخاب تا در کنار استانداران مسائل و مشکلات استان را بررسی کنند.
خطیب جمعه بجنورد خاطرنشان کرد: شخصی باید مدیریت استان را در دست بگیرد که با تدبیر، عقلانیت و به صورت جهادی از نزدیک مشکلات مردم را بررسی کند.
غدیر محور وحدت
امام جمعه بجنورد در ادامه با اشاره ب..

زیست ماهی قزل آلای خال قرمز در رودخانه های خراسان شمالی مطلوب است ۰۱ مرداد ۱۴۰۰

زیست ماهی قزل آلای خال قرمز در رودخانه های خراسان شمالی مطلوب است

بجنورد- ایرنا- مدیرامور شیلات سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: اکنون زیست ماهی قزل آلای خال قرمز در چشمه‌سارها و رودخانه های استان مطلوب است و به همین منظور ظرفیت لازم برای سرمایه گذاری در این بخش وجود دارد.

۲۰ میلیون دلار از تولیدات مجتمع پتروشیمی خراسان به خارج صادر شد ۰۱ مرداد ۱۴۰۰

۲۰ میلیون دلار از تولیدات مجتمع پتروشیمی خراسان به خارج صادر شد

بجنورد- ایرنا- مدیرعامل پتروشیمی خراسان مستقر در بجنورد گفت: در بهار سال جاری حدود ۲۰ میلیون دلار از محصولات این واحد پتروشیمی به خارج از کشور صادر شد.

۲۰ میلیون دلار از تولیدات مچتمع پتروشیمی خراسان به خارج صادر شد ۰۱ مرداد ۱۴۰۰

۲۰ میلیون دلار از تولیدات مچتمع پتروشیمی خراسان به خارج صادر شد

بجنورد- ایرنا- مدیرعامل پتروشیمی خراسان مستقر در بجنورد گفت: در بهار سال جاری حدود ۲۰ میلیون دلار از محصولات این واحد پتروشیمی به خارج از کشور صادر شد.

یوزپلنگ ایرانی برای سومین بار در خراسان شمالی مشاهده شد ۳۱ تیر ۱۴۰۰

یوزپلنگ ایرانی برای سومین بار در خراسان شمالی مشاهده شد

احمدصفرزاده روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حضور یوزپلنگ در حاشیه جاده سنخواست به جاجرم، توسط یکی از دوست داران طبیعت گزارش شد و بلافاصله گروهی از محیط بانان به محل اعزام شدند.
وی گفت: این فرد از یوزپلنگ تصویر براری کرده است اما تصاویر به علت تاریکی هوا، کیفیت خوبی ندارد اما تصاویر ردپای یوزپلنگ در محل توسط محیط بانان تهیه و مستند سازی شده است.
وی خاطرنشان کرد: امسال سه مورد مشاهده یوزپلنگ به وسیله محیط بانان و یا سایر افراد در استان گزارش شده است که این افزایش میزان مشاهده نشان از بهتر شدن وضعیت زیست این گونه ارزشمند در این منطقه است.
مدیر حفاظت محیط زیست جاجرم با اشاره به مشاهده یوز ماده به همراه سه توله در سال های اخیر افزود: احتمال می رود این یوز همان یوز مادر یا یکی از همان سه توله باشد.
وی گفت: احتمال دیگر این است که این یوزپلنگ، یوز نر جدیدی است که قلمرو طلبی کرده و در منطقه حضور یافته است.
وی خاطرنشان کرد: پس از کشته شدن یارقلی در تصادف، یوزپلنگ نر دیگری در منطقه مشاهده نشده است و کارشناسان و صاحب نظران حضور یوز نر دیگر را در منطقه پیش بینی کرده اند.
بر اساس این..

گستره عملیات آبخیزداری در خراسان شمالی سه برابر افزایش یافت ۳۱ تیر ۱۴۰۰

گستره عملیات آبخیزداری در خراسان شمالی سه برابر افزایش یافت

بجنورد- ایرنا- معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: گستره عملیات اجرایی آبخیزداری در استان با افزایش سه برابری در مدت سه سال گذشته هم اکنون به ۷۵۰ هزار هکتار رسیده است.