سوخت ۸۸ واحد صنعتی خراسان شمالی به گاز شهری وصل شد ۰۲ مرداد ۱۴۰۰

سوخت ۸۸ واحد صنعتی خراسان شمالی به گاز شهری وصل شد

حسن رضا میربلوکی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۱۰۹ واحد صنعتی از صنایع استان مشمول گازرسانی بند “ق” است که تاکنون ۸۸ مورد از سوخت گاز برخوردار شده ۱۴ واحد دیگر در دست اقدام و هفت مورد نیز فاقد شرایط گازرسانی است.
بند ق تبصره ۲ قانون بودجه سال ۹۳ تکالیفی را بر عهده وزارت نفت می گذارد که شامل ۲ بخش توسعه میادین با اولویت میادین مشترک و بهینه سازی انرژی و افزایش راندمان و کارآیی انرژی است.
وی به مصوبه شورای اقتصاد در خصوص گازرسانی به واحدهای صنعتی و تولیدی و تخصیص یارانه برای اجرای خط اختصاصی اشاره کرد و گفت: بر این اساس عملیات گازرسانی به واحدهای عمده و صنعتی انجام شده است.
میربلوکی با بیان اینکه با گازرسانی به تمامی این واحد ها مشمول بیش از چهار میلیون و ۳۳۷ هزار لیتر صرفه جویی در سوخت خواهد شد افزود: در نتیجه گازرسانی به ۸۸ مورد تاکنون در مصرف سه میلیون و ۸۳۵ هزار لیتر سوخت مایع صرفه جویی شده استو
وی گفت: این واحدها از نعمت گاز برخوردار شده اند که علاوه بر کاهش هزینه های خرید، حمل و نقل و نگهداری سوخت واحدهای صنعتی، کمک شایانی به حفظ محیط زیست شده است.
مدیرعامل..

خراسان شمالی | پایگاه خبری انتهاج | اخبار روز و جدیدترین خبرهای ایران
ثبت ملی ۶ اثر فرهنگی‌-تاریخی به استاندار خراسان شمالی ابلاغ شد ۰۱ مرداد ۱۴۰۰

ثبت ملی ۶ اثر فرهنگی‌-تاریخی به استاندار خراسان شمالی ابلاغ شد

تهران- ایرنا- مراتب ثبت ملی ۶ اثر در فهرست میراث فرهنگی‌تاریخی از سوی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به استاندار خراسان شمالی ابلاغ شد.

امام جمعه بجنورد خواستار کمک جریان‌های سیاسی به دولت سیزدهم شد ۰۱ مرداد ۱۴۰۰

امام جمعه بجنورد خواستار کمک جریان‌های سیاسی به دولت سیزدهم شد

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام رضا نوری در خطبه های این هفته نماز جمعه بجنورد با بیان اینکه نیروهای ارزشی و مردم منتظر تحول همه جانبه توسط دولت سیزدهم هستند، اظهار داشت: مردم با هزاران امید به رییس جمهوری منتخب رای دادند و امیدوارند تا مشکل اشتغال و معیشت جامعه برطرف شود.
وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب به صراحت اعلام کردند که نمایندگان مجلس شورای اسلامی دنبال سهم‌خواهی از دولت نباشند؛ با این حساب انتظار داریم تا جریان های سیاسی اجازه دهند تا دولت سیزدهم در این زمینه تصمیم گیرنده باشد.
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی ادامه داد: اگر شخصی را به صورت جناحی برای مدیریت استان به دولت تحمیل کنیم، باید منتظر باشیم ۶ ماه یک مدیر و یا استاندار عوض شود و این به صلاح استان و کشور نیست.
وی بیان کرد: نمایندگان مجلس تنها می توانند مشاورانی را انتخاب تا در کنار استانداران مسائل و مشکلات استان را بررسی کنند.
خطیب جمعه بجنورد خاطرنشان کرد: شخصی باید مدیریت استان را در دست بگیرد که با تدبیر، عقلانیت و به صورت جهادی از نزدیک مشکلات مردم را بررسی کند.
غدیر محور وحدت
امام جمعه بجنورد در ادامه با اشاره ب..

زیست ماهی قزل آلای خال قرمز در رودخانه های خراسان شمالی مطلوب است ۰۱ مرداد ۱۴۰۰

زیست ماهی قزل آلای خال قرمز در رودخانه های خراسان شمالی مطلوب است

بجنورد- ایرنا- مدیرامور شیلات سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: اکنون زیست ماهی قزل آلای خال قرمز در چشمه‌سارها و رودخانه های استان مطلوب است و به همین منظور ظرفیت لازم برای سرمایه گذاری در این بخش وجود دارد.

۲۰ میلیون دلار از تولیدات مجتمع پتروشیمی خراسان به خارج صادر شد ۰۱ مرداد ۱۴۰۰

۲۰ میلیون دلار از تولیدات مجتمع پتروشیمی خراسان به خارج صادر شد

بجنورد- ایرنا- مدیرعامل پتروشیمی خراسان مستقر در بجنورد گفت: در بهار سال جاری حدود ۲۰ میلیون دلار از محصولات این واحد پتروشیمی به خارج از کشور صادر شد.

۲۰ میلیون دلار از تولیدات مچتمع پتروشیمی خراسان به خارج صادر شد ۰۱ مرداد ۱۴۰۰

۲۰ میلیون دلار از تولیدات مچتمع پتروشیمی خراسان به خارج صادر شد

بجنورد- ایرنا- مدیرعامل پتروشیمی خراسان مستقر در بجنورد گفت: در بهار سال جاری حدود ۲۰ میلیون دلار از محصولات این واحد پتروشیمی به خارج از کشور صادر شد.

یوزپلنگ ایرانی برای سومین بار در خراسان شمالی مشاهده شد ۳۱ تیر ۱۴۰۰

یوزپلنگ ایرانی برای سومین بار در خراسان شمالی مشاهده شد

احمدصفرزاده روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حضور یوزپلنگ در حاشیه جاده سنخواست به جاجرم، توسط یکی از دوست داران طبیعت گزارش شد و بلافاصله گروهی از محیط بانان به محل اعزام شدند.
وی گفت: این فرد از یوزپلنگ تصویر براری کرده است اما تصاویر به علت تاریکی هوا، کیفیت خوبی ندارد اما تصاویر ردپای یوزپلنگ در محل توسط محیط بانان تهیه و مستند سازی شده است.
وی خاطرنشان کرد: امسال سه مورد مشاهده یوزپلنگ به وسیله محیط بانان و یا سایر افراد در استان گزارش شده است که این افزایش میزان مشاهده نشان از بهتر شدن وضعیت زیست این گونه ارزشمند در این منطقه است.
مدیر حفاظت محیط زیست جاجرم با اشاره به مشاهده یوز ماده به همراه سه توله در سال های اخیر افزود: احتمال می رود این یوز همان یوز مادر یا یکی از همان سه توله باشد.
وی گفت: احتمال دیگر این است که این یوزپلنگ، یوز نر جدیدی است که قلمرو طلبی کرده و در منطقه حضور یافته است.
وی خاطرنشان کرد: پس از کشته شدن یارقلی در تصادف، یوزپلنگ نر دیگری در منطقه مشاهده نشده است و کارشناسان و صاحب نظران حضور یوز نر دیگر را در منطقه پیش بینی کرده اند.
بر اساس این..

گستره عملیات آبخیزداری در خراسان شمالی سه برابر افزایش یافت ۳۱ تیر ۱۴۰۰

گستره عملیات آبخیزداری در خراسان شمالی سه برابر افزایش یافت

بجنورد- ایرنا- معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: گستره عملیات اجرایی آبخیزداری در استان با افزایش سه برابری در مدت سه سال گذشته هم اکنون به ۷۵۰ هزار هکتار رسیده است.

نبض بازار سیمان خراسان شمالی در دست دلالان ۳۱ تیر ۱۴۰۰

نبض بازار سیمان خراسان شمالی در دست دلالان

بجنورد-ایرنا- در حالی این روزها سیمان به عنوان مصالح اصلی ساختمانی در بازارهای رسمی خراسان شمالی به بهانه کاهش تولید ناشی از خاموشی های برق اوایل تیرماه نایاب است ،که در بازار غیررسمی این محصول ساختمانی به وفور یافت می شود.

۷۲هزار دوز واکسن کرونا در خراسان شمالی تزریق شد ۳۱ تیر ۱۴۰۰

۷۲هزار دوز واکسن کرونا در خراسان شمالی تزریق شد

بجنورد- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی خراسان شمالی گفت: ۷۲ هزار دوز واکسن از آغاز واکسیناسیون کرونا تا کنون در این استان تزریق شده است که این روند با شتاب بیشتری در روزهای آینده ادامه خواهد داشت.

۶ هزار میلیارد ریال در هشت سال برای گازرسانی خراسان شمالی هزینه شد ۳۱ تیر ۱۴۰۰

۶ هزار میلیارد ریال در هشت سال برای گازرسانی خراسان شمالی هزینه شد

حسن رضا میر بلوکی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس آمار رسمی در هشت سال گذشته دولت یازدهم و دوازدهم برای اجرای طرح های گاز رسانی به روستاهای این خطه شمال کشور حدود چهار هزار و ۷۴۵ میلیارد و ۲۶۴ میلیون ریال اعتبار اختصاص داد.
وی خاطرنشان کرد : با این اعتبار اختصاصی برای اجرای این طرح ها مشعل گاز در ۴۵۶ روستا ی این استان روشن شد و بخاری هیزمی و چکه ای از منازل روستاییان حذف شده است.
وی افزود: تا ابتدای دولت یازدهم ۲۹۰ روستا از مجموع روستاهای این استان گاز دار شده بودند که اکنون تعداد روستاهای گاز دار این خطه به ۷۴۶ روستا رسید و افزون بر ۹۹.۲ درصد از روستاهای گاز دار هستند و میانگین برخورداری روستاهای این استان از گاز حدود ۱۲ درصد از میانگین کشوری نیز بالاتر است.
گاز دار شدن ۱۰۰ درصد شهرهای خراسان شمالی
مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان شمالی تصریح کرد : علاوه بر آن در این مدت هشت شهر استان نیز گاز دار شدند به طوری که هم اکنون هر ۲۴ شهر استان که ۵۳ درصد از جمعیت استانی را در خود جای دادند، از گاز برخوردارند به طوری که دولت برای گاز دار شدن خانوارهای شهری این استان..