۶۳ درصد مصوبات ستاد تسهیل استان خراسان شمالی اجرایی شد ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

۶۳ درصد مصوبات ستاد تسهیل استان خراسان شمالی اجرایی شد

حسین حاجی بیگلو روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : حدود ۲۰ درصد از مصوبات کارگروه در دست بررسی بررسی است و ۱۳ درصد نیز تاکنون به دلیل نامعلومی از سوی تولید کنندگان استان مورد پیگیری قرار نگرفته است.
به گفته وی صرفا چهار درصد از مصوبات کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان خراسان شمالی در سال گذشته به مرحله اجرا نرسید که دلایل عدم رسیدگی آن در دست بررسی قرار گرفت تا بتوانیم این مصوبات را نیز اجرایی کنیم.
دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان خراسان شمالی خاطرنشان کرد : در مجموع در سال گذشته پرونده مشکلات ۲۳۱ واحد تولیدی در ۴۴ کارگره مورد بررسی قرار گرفته است.
سرمایه در گردش مشکل واحدهای صنعتی
حاجی بیگلو مهمترین مشکلات مطرح واحدهای تولیدی و صنعتی استان خراسان شمالی را در ستاد تسهیل سرمایه در گردش، تعیین تکلیف بدهی معوقه بانکی و مشکلات امور مالیاتی و تامین اجتماعی اعلام کرده است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی اظهار کرد: مطابق بخشنامه های ابلاغی مطالبات و مسائل واحدهای صنعتی در کمیته‌های تخصصی بررسی می‌شود و گروه‌های کارشناسی به صورت روزانه و مستمر در جه..

خراسان شمالی | پایگاه خبری انتهاج | اخبار روز و جدیدترین خبرهای ایران
۲ باشگاه ورزشی خراسان شمالی پلمب شد ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

۲ باشگاه ورزشی خراسان شمالی پلمب شد

هادی جودی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به بازرسی از اماکن ورزشی توسط ۲۵ تیم ارزیاب افزود: پس از تعطیلی دوباره فعالیت های ورزشی، گروه های بازرسی با اولویت سلامت شهروندان و ورزشکاران از ۱۲ تیم به ۲۵ تیم افزایش یافت.
وی با اشاره به ابلاغیه ستاد کرونای استان برای فعالیت های ورزشی شهرستان ها یادآور شد: فعالیت تمامی رشته‌های ورزشی خراسان شمالی به علت قرار گرفتن در وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی تعطیل است و در صورت مشاهده هر گونه فعالیت ورزشی باشگاه ها، بلافاصله آن مکان بدون هیچ اخطاری پلمب می شود.
جودی یادآور شد: این تعطیلی ها و ممنوعیت فعالیت های ورزشی شامل تمامی باشگاه ها و اماکن ورزشی دولتی، خصوصی و استخرها، سالن‌های سرپوشیده و روباز و همچنین باشگاه‌های بدنسازی است و تا زمانی که استان در شرایط عادی کرونایی قرار گیرد، این تعطیلی ها برقرار است.
به منظور مقابله با شیوع کرونا باشگاه ها و اماکن ورزشی خراسان شمالی از چهارم اسفند ماه سال ۹۸ تا اواخر فروردین ماه سال ۹۹ تعطیل شد اما پس از یک ماه بازگشایی دوباره برای مقابله با گسترش کرونا در خردادماه پارسال تعطیل شد.
با توجه ب..

آیین رمضان در شهرهای قرمز خراسان شمالی مجازی برگزار می شود. ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

آیین رمضان در شهرهای قرمز خراسان شمالی مجازی برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، براساس آخرین ارزیابی سامانه ماسک وابسته به وزارت بهداشت و درمان از هشت شهرستان استان خراسان شمالی پنج شهرستان بجنورد، شیروان، اسفراین، گرمه و جاجرم در وضعیت الگوی رنگ بندی قرمز با خطر بالای ویروس کرونا و دو شهرستان فاروج و مانه و سملقان در وضعیت نارنجی پرخطر و شهرستان مرزی رازو جرگلان نیز در وضعیت زرد کرونایی و کم خطر قرار دارد و هم اکنون حدود ۴۰۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند.
توقف طرح هجرت
حجت الاسلام حمید رفیعی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تمام مساجد استان در ماه رمضان جاری حتی در شهرهای قرمز برای اجرای طرح های مواسات برای آسیب دیدگان کرونا باز است، ولی برگزاری آیین رمضان در این مساجد شامل حضور نمازگزاران و یا برپایی آیین رمضان و نماز جماعت ممنوع است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خراسان شمالی اظهارداشت : در شهرهای نارنجی و زرد که شامل سه شهرستان استان می شود، مساجد باز و با رعایت پروتکل های بهداشتی با محدودیت زمانی و حداقل جمعیت ( ۵۰ نفر) ،نماز جماعت و جزخوانی قرآن برپاست و تمام روزه داران باید علاوه بر زدن م..

۸۵ درصد کادر بخش مراقبت‌های ویژه کرونایی خراسان شمالی واکسینه شدند ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

۸۵ درصد کادر بخش مراقبت‌های ویژه کرونایی خراسان شمالی واکسینه شدند

فضل الله پسندیده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون چهار مرحله واکسن کرونا در استان دریافت شده است که در مجموع تقریبا ۷۰ درصد کارکنان بهداشت و درمان خراسان شمالی واکسینه شده اند.
وی با اشاره به واکسینه شدن ۲۷۰ نفر از کارکنان اورژانس پیش بیمارستانی استان، یادآور شد: هم اکنون ۷۸ غسال آرامستان های خراسان شمالی با توجه به نوع شغلی که در معرض آسیب ناشی از بیماری کووید۱۹ هستند، واکسینه شده اند.
پسندیده با اشاره به دریافت واکسن ۳۵ نفر از جانبازان ۷۰ درصد به بالای استان افزود: همچنین ۳۰ نفر از سالمندان واجد شرایط در سالمندسراهای بجنورد، شیروان و مانه و سمقان واکسن کرونا را دریافت کردند.
وی با بیان اینکه کارکنان بخش مراقبت‌های ویژه و درگیر با بیماران کووید۱۹در اولویت دریافت واکسن کرونا هستند، تصریح کرد: واکسیناسیون کرونا برای سایر افراد جامعه و گروه‌های پرخطر نیز بر اساس دستورالعمل های ارائه شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مرحله به مرحله انجام می شود.
ویروس کرونا نخستین بار اواخر اسفندماه سال ۹۸ با شناسایی یک بیمار کووید۱۹ در شهرستان بجنورد مرکز استان خراسان ش..

مسکن اولی‌های خراسان شمالی هزار و ۸۳۵ میلیارد ریال وام گرفتند  ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

مسکن اولی‌های خراسان شمالی هزار و ۸۳۵ میلیارد ریال وام گرفتند 

امیر حقانی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اجرای طرح پرداخت تسهیلات مسکن اولی ها در سال ۹۵ آغاز شد و نگاه دولت در این طرح، کمک به خانه دار شدن جوانان بود.
وی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات در قالب صندوق پس انداز مسکن یکم متوقف شده است افزود: گشایش حساب فعلا حساب برای مسکن اولی ها متوقف است اما تعهدات سال های گذشته اجرا می شود مشکلی برای پرداخت تسهیلات وجود ندارد.
وی گفت: پرداخت تسهیلات صندوق مسکن یکم، اقدام ارزنده ای بود که در دولت پیگیری و در این زمینه تسهیلات خوبی برای متقاضیان در نظر گرفته شد، به طور مثال عمر املاک که در خارج از بافت فرسوده شهری بودند از ۲۰ سال به ۲۵ سال افزایش یافت تا شرایط برای تامین مسکن آسان تر شود.
حقانی با بیان اینکه تسهیلات مسکن‌یکم در بافت فرسوده با نرخ ۶ درصد و در سایر مناطق با نرخ هشت درصد پرداخت می‌شود اظهار داشت: در این طرح، قدمت واحد مسکونی در بافت فرسود نباید بیش از ۲۰ سال باشد، سقف تسهیلات در بجنورد ۶۰۰ میلیون ریال و در سایر شهرستان های استان ۴۰۰ میلیون ریال است.
رییس اعتبارات مدیریت امور شعب بانک مسکن خراسان شمالی گفت: در این دولت، ۲ هزار ..

نماز جمعه تنها در ۲ شهر خراسان شمالی برگزار می‌شود ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

نماز جمعه تنها در ۲ شهر خراسان شمالی برگزار می‌شود

حجت الاسلام نعمت الله آزموده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس اعلام ستاد مقابله با کرونا، نماز جمعه در همه شهرهایی که به لحاظ شیوع کرونا در وضعیت قرمز و نارنجی هستند، برگزار نمی شود.
وی با بیان اینکه نماز جمعه در شهرهای راز و غلامان با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد، یادآور شد: از ورود اطفال، کهنسالان، دارندگان بیماری های زمینه ای و یا افراد با علائم تب به مکان برگزاری این آیین عبادی و سیاسی، جلوگیری می شود و استفاده از ماسک برای نمازگزاران اجباری است.
حجت الاسلام آزموده افزود: هفته گذشته نیز آیین نماز جمعه در ۱۱ شهر خراسان شمالی با وضعیت کرونایی قرمز و نارنجی برگزار نشد.
براساس آخرین فهرست رنگ‌بندی کرونایی شهرها که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد، شهرستان‌های بجنورد، شیروان و اسفراین، گرمه و جاجرم در وضعیت قرمز قرار گرفتند.
همچنین شهرستان های فاروج و مانه و سملقان در وضعیت نارنجی و رازو جرگلان نیز در وضعیت زرد کرونایی قرار گرفته است.

آمار بیماران کووید ۱۹ خراسان شمالی ۳۰ درصد بیشتر شد ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

آمار بیماران کووید ۱۹ خراسان شمالی ۳۰ درصد بیشتر شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، براساس آمار دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی در شبانه روز گذشته ۱۰۷ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ تنها در بیمارستان های هفت شهرستان تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان بستری شدند که با احتساب آمار بیمارستان های تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی اسفراین این آمار به حدود ۱۴۰ تا بیمار می رسد و رکود بی سابقه ای را از بدو شیوع موج چهارم در ۱۰روز گذشته تاکنون به ثبت رسید.
براساس این گزارش هم اکنون ۳۵۰ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان های تحت پوشش استان خراسان شمالی که شامل شهرستان های بجنورد، شیروان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان ، مانه و سملقان و فاروج می شود بستری هستند که حدود ۶۰ درصد از ۶۰۰ تحت بیمارستانی ویژه بیماران کووید ۱۹ پر شد.
افزایش مرگ کرونایی
براساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی با روند صعودی آمار بیماران کووید ۱۹ بستری در بیمارستان های این استان به خصوص بیماران با وضعیت حاد تنفسی ، آمار مرگ کرونایی نیز روند افزایشی به خود گرفت به طوری که در ۲۴ ساعت گذشته سه بیمار کرونایی در بیمارستان های این استان جان خود را از دست دادند.
طبق گزارش رسمی با شدت گرفتن ویروس ..

دانشگاه مذاهب اسلامی در خراسان شمالی راه اندازی می شود ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

دانشگاه مذاهب اسلامی در خراسان شمالی راه اندازی می شود

به گزارش ایرنا از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری خراسان شمالی، محمدعلی شجاعی ظهر چهارشنبه با سید محمد حسینی رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در پایتخت دیدار کرد و در این نشست مقرر شد تا دانشکده مذاهب اسلامی در این استان راه اندازی شود.
دانشگاه غیردولتی و غیرانتفاعی مذاهب اسلامی دانشگاهی وابسته به مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی است و با هدف آموزش فقه مذاهب اسلامی و حقوق به‌صورت تطبیقی و مقارن (مقایسه‌ای) بنیاد نهاده شده‌است.
حدود ۳۵ هزار دانشجو در ۳۹ مرکز آموزش عالی دولتی، نیمه دولتی، آزاد و مووسسات آموزش عالی خراسان شمالی تحصیل می کنند.

استاندار خراسان شمالی همچنین در پایتخت با رییس سازمان تبلیغات اسلامی نیز دیدار کرد.
براساس گزارش روابط‌عمومی استانداری خراسان شمالی ،محمدعلی شجاعی دردیدار با حجت‌الاسلام محمد قمی به بیان برنامه‌ها، سیاستها و اقدامات استان در حوزه تبلیغات اسلامی پرداخت.
نماینده عالی دولت در استان خراسان شمالی اظهارداشت :اگر ظرفیت های تخصصی سازمان تبلیغات اسلامی با فراهم کردن زیرساخت های لازم از جمله حضور افراد توانمند، اساتید، طلاب و حوزه علمیه تقویت شود، می تواند ..

نماز جمعه تنها در ۲ شهر خراسان شمالی برگزار می‌شود ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

نماز جمعه تنها در ۲ شهر خراسان شمالی برگزار می‌شود

حجت الاسلام نعمت الله آزموده شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس اعلام ستاد مقابله با کرونا، نماز جمعه در تمامی شهرهایی که به لحاظ شیوع کرونا در وضعیت قرمز و نارنجی هستند، برگزار نمی شود.
وی گفت: بر اساس اعلام ستاد مقابله با کرونا، نماز جمعه در تمامی شهرهایی که به لحاظ شیوع کرونا در وضعیت سفید و زرد هستند، برگزار می شود.
وی با اشاره به رعایت پروتکل های بهداشتی در شهرهایی که نماز جمعه برگزار می شود، یادآور شد: از ورود اطفال، کهنسالان، دارندگان بیماری های زمینه ای و یا افراد با علائم تب به مکان برگزاری این آیین عبادی و سیاسی، جلوگیری می شود و استفاده از ماسک برای نمازگزاران اجباری است.
براساس آخرین ارزیابی سامانه ماسک که امروز ۲۵ فروردین منتشر شد، پنج شهرستان بجنورد، شیروان ، اسفراین، گرمه و جاجرم استان خراسان شمالی در وضعیت رنگ بندی کرونایی قرمز هستند.
شهرستان های فاروج، مانه و سملقان رنگ نارنجی کرونا دارند و شهرستان های راز و غلامان زرد هستند.
در خراسان شمالی، نماز جمعه در ۱۶ نقطه اقامه می‌شود و در شرایط عادی ۶ تا ۱۲ هزار نفر در این آیین عبادی شرکت می‌..

شورای وحدت نیروهای انقلاب خراسان شمالی تشکیل شد ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

شورای وحدت نیروهای انقلاب خراسان شمالی تشکیل شد

بجنورد-ایرنا- در آستانه سیزدهمین انتخابات رییس جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا تشکیل اصولگرایان موسوم به شورای وحدت نیروهای انقلاب در خراسان شمالی تشکیل شد.

حدود ۱۶ هزار نفر بی‌سواد خراسان شمالی جذب شدند ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

حدود ۱۶ هزار نفر بی‌سواد خراسان شمالی جذب شدند

ملیحه یغمایی روز چهارشنبه به خبرنگاران اظهار داشت: حدود ۷۶ درصد از تعداد بی‌سواد و کم سواد جذب شده در این طرح را بانوان و مابقی را آقایان تشکیل می‌دهند.
وی با بیان اینکه بیش ترین گروه سنی جذب شده ۳۰ تا ۳۹ سال دارد گفت: همچنین از افراد جذب شده بی سواد و کم سواد ۳۴.۵۴ درصد در مناطق شهری و ۶۵.۴۶ درصد دیگر نیز در مناطق روستایی هستند.
وی در ادامه اعتبار در نظر گرفته شده برای اجرای این تفاهم‌نامه را که دی ماه سال ۹۸ منعقد شد۲۰۰ میلیارد ریال دانست و گفت: ۱۵۸میلیارد ریال این میزان اعتبار را وزارت کشور و ۴۲ میلیارد ریال دیگر از منابع محلی استان تامین می شود.
یغمایی گفت: پس از انعقاد تفاهم نامه وارد اقدامات اجرایی شدیم و نخستین اقدام صورت گرفته این بود که کار را سطح بندی کردیم و برنامه عملیاتی مدون و منسجم طراحی شد و سپس به تایید کارگروه مربوطه رسید.
وی افزود: بعد از آن، انجام اقدامات لازم برای اخذ اعتبار لازم جهت اجرای طرح صورت گرفت که در این راستا ۱۴۵ میلیارد ریال به صورت نقدی و مابقی در قالب کتاب هایی که مورد نیاز استان بود، تفاهم نامه مبادله و برنامه زمان بندی نیز برای آن در نظر گرفته شد..