حوزه‌ها و روحانیون برای خروج قرآن از مهجوریت اهتمام جدی کنند/لزوم تفسیر قرآن برای اقشار مختلف ۰۶ اسفند ۱۳۹۹

رئیس ستاد اقامه نماز کشور:
حوزه‌ها و روحانیون برای خروج قرآن از مهجوریت اهتمام جدی کنند/لزوم تفسیر قرآن برای اقشار مختلف

یزد-رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اینکه در کشور ما برای برنامه‌های عید نوروز و غذای جسم مردم ساعت‌ها برنامه‌ریزی می‌کنند، گفت: حوزه‌های علمیه و روحانیون نیز برای خروج قرآن از مهجوریت اهتمام جدی کنند. به گزارش انتهاج، حجت الاسلام محسن قرائتی، ظهر چهارشنبه در نشست بر خط ستاد اقامه نماز استان یزد […]

پروژه بزرگ آبرسانی به ۲۵ روستای استان یزد به بهره برداری رسید ۰۵ اسفند ۱۳۹۹

با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو در قالب هفته چهلم و دوم پویش #هرهفته الف ب_ایران؛
پروژه بزرگ آبرسانی به ۲۵ روستای استان یزد به بهره برداری رسید

اسلایدر | پایگاه خبری انتهاج | اخبار روز و جدیدترین خبرهای ایران
راه‌اندازی مرکز افق در امامزادگان شیروان و دیگر اخبار کوتاه استان ۰۴ اسفند ۱۳۹۹

راه‌اندازی مرکز افق در امامزادگان شیروان و دیگر اخبار کوتاه استان

سعید علیپور روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مراکز در امامزاده غیبی، امامزاده حمزه رضا (ع) در شهر زیارت و امامزاده شیخ مقدم روستای الله آباد در بخش مرکزی این شهرستان فعال شده است که تا پایان سال یک مرکز دیگر هم در مسجد محمد رسوالله (ص) شیروان ایجاد می شود.
وی فعالیت های اجتماعی، فرهنگی و قرآنی را از جمله اقدامات انجام شده در این مراکز عنوان کرد و گفت: این مراکز با شناسایی خانواده های نیازمند تاکنون اقدام به توزیع بسته های معیشتی، تعمیرات منزل، خرید لوازم منزل و پوشاک، کمک معیشت، مشاوره و برگزاری کلاس های سبک زندگی برای شهروندان کرده اند.
علیپور با بیان اینکه برای سال آینده این مراکز در روستاها ایجاد می شود، افزود: مراکز افق با حضور خودجوش مردم و با مدیریت روحانی مسجد اداره می شود و هزینه های صورت گرفته از آن با کمک خیران و منابع موقوفاتی تامین می شود که تاکنون توسط گروه های جهادی زیرمجموعه این مراکز سه پروژه تعمیر منزل، یک طرح اشتغالزایی و کمک به نیازمندان شهرستان صورت گرفته است.
برق، دزد را گرفت
فرمانده انتظامی فاروج گفت: سارق کابل برق در این شهرستان دچار برق گرفتگی شده..

کرونا ۱۰ باشگاه ورزشی خراسان شمالی را تعطیل کرد ۰۴ اسفند ۱۳۹۹

کرونا ۱۰ باشگاه ورزشی خراسان شمالی را تعطیل کرد

محمد بروحی روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مدیران این باشگاه های ورزشی زیان دیده از کرونا بیشتر در مرکز استان به علت اجاره های سنگین خواستار لغو مجوز فعالیت های خود شدند.
وی افزود: اگرچه برخی از باشگاه های آمادگی جسمانی و ژیمناستیک نیز تعطیل شدند اما، بیشترین مجموعه ای که خواستار تعطیلی است باشگاه های ورزشی بدنسازی است.
بروحی با اشاره به فعالیت برخی رشته های ورزشی در استان خاطرنشان کرد: براساس مصوبات ستاد مبارزه با کرونای استان، فعالیت تمامی رشته های ورزشی پر برخورد ممنوع است و رشته های ورزشی دیگر نیز با اخذ مجوز از فرمانداری و مرکز بهداشت شهرستان ها اجازه فعالیت دارند.
وی با اشاره به پرداخت تسهیلات به مجموعه های ورزشی زیان دیده از کرونا تصریح کرد: در حال حاضر ۱۲۴ مجموعه ورزشی استان در سامانه کارآ ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۱۳۸ نفر، هشت میلیارد و ۳۹۰ میلیون ریال تسهیلات حمایتی دولت برای کاهش زیانهای ناشی از شیوع ویروس کرونا دریافت کردند.
بروحی با بیان اینکه حدود ۳۰۰ فضای ورزشی در استان وجود دارد، یاد آورشد: از این تعداد ۱۹۰ فضا شهری و مابقی روستایی هستند که ..

۰۴ اسفند ۱۳۹۹

جاده‌های خراسان شمالی برف‌پوش شد

Error loading HTML

۲۰ اسفند، روزی تاریخ‌ساز برای مشمولان سهام عدالت ۰۴ اسفند ۱۳۹۹

۲۰ اسفند، روزی تاریخ‌ساز برای مشمولان سهام عدالت

«علی عسگری» امروز (دوشنبه) در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا به میزان دارایی شرکت‌های استانی سهام عدالت اشاره کرد و افزود: این شرکت‌ها با دارایی بسیار زیادی همراه هستند و براساس محاسبات انجام شده مجموع این دارایی به بیش از ۳۸۶ هزار میلیارد تومان می رسد.
وی خاطرنشان کرد: تاکنون این شرکت ها هیچ سودی را از این سرمایه و دارایی کسب نکرده اند به جز رشدی که سهام این شرکت ها در بورس به دست آورده است.
عسگری به وضعیت نامطلوب مدیریت و نحوه سوددهی به سهامداران اشاره کرد و اظهار داشت: به طور معمول شرکت‌های استانی، سهامدار شرکت‌های بزرگی مانند پتروشیمی، پالایشی، فولادی، بانکی معدنی و دارویی هستند، همه این شرکت‌ها به عنوان شرکت های معتبری محسوب می شوند که همیشه با سوددهی معقولی همراه بوده اند، همچنین در میان این شرکت ها، شرکت های غیربورسی و زیان‌ده هم وجود دارد.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد و دارایی ادامه داد: در مجموع این شرکت‌ها همیشه با سود همراه بودند و سود سهامداران از مجموعه فعالیت شرکت‌ها از طریق سازمان خصوصی سازی پرداخت شده است.
واگذاری سهام عدالت به مردم
وی با بیان اینکه ره..

نشست استاندار خراسان شمالی با اقشار مردم در دهستان بدرانلو ۰۴ اسفند ۱۳۹۹

نشست استاندار خراسان شمالی با اقشار مردم در دهستان بدرانلو

بجنورد – ایرنا – نشست اقشار مختلف مردم با استاندار خراسان شمالی و بررسی مسائل و مشکلات شهرستان بجنورد روز دوشنبه در مسجد صاحب الزمان(عج) دهستان بدرانلو برگزار شد. (عکاس: وحید خادمی)

امسال ۵۰ هزار میلیارد ریال در ساخت و ساز خراسان شمالی هزینه شد  ۰۴ اسفند ۱۳۹۹

امسال ۵۰ هزار میلیارد ریال در ساخت و ساز خراسان شمالی هزینه شد 

مهندس علی اکبر رمضانی روز دوشنبه در نشست خبری که به مناسب روز مهندسی برگزار شد اظهار داشت: این رقم اعتبار، سرمایه ملی است که در حوزه ساخت و ساز وارد شده است و باید از آن صیانت شود.
وی ارتقای عمر مفید ساختمان و جلوگیری از ورود مصالح غیراستاندارد به پای پروژه های ساختمانی و مراقبت از ساختمان را از راه های صیانت از سرمایه ملی عنوان کرد و افزود: رعایت مقررات ملی ساختمان سبب ارتقای عمر مفید ساختمان می شود و در صورتی که بتوانیم ۲ سال به عمر مفید سازه ها اضافه کنیم دست کم ۱۰ هزار میلیارد ریال در این استان به اقتصاد کمک می شود.
وی تصریح کرد: رویکرد مهم مبحث ۲۲ مقررات ملی ساختمان هم رعایت الزاماتی است که به افزایش طول عمر مفید ساختمان کمک کند تا از هدر رفتن سرمایه ها جلوگیری شود.
ایمنی در ساختمان
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی درباره نقش مهندسان در جلوگیری از حادثه در کارگاه های ساختمانی گفت: درست است که مهندس ناظر باید بر ایمنی محل کار نظارت داشته باشد اما این نظارت ها زمانی موثر است که نیروی کار آموزش لازم را دیده باشد.
وی تصریح کرد: یکی از مشکلات این است که ساخت و ساز ..

شهرک‌ صنعتی بجنورد ۲۲ کیلووات برق خورشیدی تولید می‌کند ۰۴ اسفند ۱۳۹۹

شهرک‌ صنعتی بجنورد ۲۲ کیلووات برق خورشیدی تولید می‌کند

سیاوش وحدت روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این نخستین اقدام در بین شهرک های صنعتی استان برای تولید برق با استفاده از سلول های خورشیدی است که در مرکز فناوری و کسب و کار شهرک صنعتی بیدک بجنورد راه اندازی شده است.
وی افزود: با توجه به مصوبه دولت درباره تامین ۲۰ درصد برق ادارات از منابع تجدیدپذیر، تولید برق از سلول های خورشیدی در شرکت شهرک های صنعتی کلید خورد و هم اکنون توان تولید شهرک صنعتی بیدک به ۲۲۰ کیلو وات در ساعت رسیده است.
وی با بیان این که مرحله نخست این طرح در سال ۹۷ اجرا شده است، اظهار داشت: مرحله دوم این طرح نیز به تازگی اجرایی شده و در مجموع ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال هزینه دربر داشته است.
وحدت با اشاره به اینکه با تمام واحدهای صنعتی برای استفاده از برق خورشیدی مکاتبه شده است، گفت: با توجه به نوسانات برقی که امسال اتفاق افتاد و برخی واحدها نیز متضرر شدند، استفاده از برق خورشیدی می تواند راهکاری مناسب برای تولید برق واحدها باشد و واحدهای صنعتی مستقر در شهرک ها می توانند در این جهت اقدام کنند.
وی خاطرنشان کرد: هم اکنون برخی واحدهای مستقر در شهرک صنعتی اس..

اعضای هیات نظارت بر انتخابات خراسان شمالی مشخص شدند ۰۴ اسفند ۱۳۹۹

اعضای هیات نظارت بر انتخابات خراسان شمالی مشخص شدند

رییس و سخنگوی هیات نظارت بر سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در خراسان شمالی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس اعلام هیات نظارت مرکزی، منصور درتومی، علی اکبر وحیدی، سیدابراهیم محجوب و سیدمرتضی موسوی جاجرمی به عنوان اعضا و عابدین عابدی مقدم به عنوان رییس هیات نظارت بر سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در این استان معرفی شده اند.
عابدین عابدی مقدم افزود: انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.
مردم خراسان شمالی با ثبت مشارکت ۵۷ درصدی در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میاندوره پنجمین دوره خبرگان رهبری، این استان را به عنوان یکی از استان‌های پیشتاز در زمینه مشارکت انتخاباتی معرفی کردند.
در واپسین انتخابات برگزار شده، ۶۵۸ هزار و ۳۴۲ نفر در این استان واجد شرایط رای بودند که ۳۷۷ هزار و ۳۹ نفر در این انتخابات شرکت کردند.
استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در نواحی روستایی سکونت دارند.

۴۰۰ میلیارد ریال آورده اولیه مسکن اقدام ملی خراسان شمالی واریز شد ۰۴ اسفند ۱۳۹۹

۴۰۰ میلیارد ریال آورده اولیه مسکن اقدام ملی خراسان شمالی واریز شد

سیدعبدالمجید نژادصفوی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مبلغ آورده اولیه برای ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن ۴۰۰ میلیون ریال است.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی افزود: تاکنون حدود ۹۵۰ نفر از متقاضیان، نسبت به تامین و واریز آورده اولیه اقدام کرده اند.
وی با بیان اینکه تاکنون به ۸۴۸ نفر پروژه در چهار شهر تخصیص داده شده است گفت: این پروژه ها در شهرهای جاجرم، گرمه، اسفراین و بجنورد به متقاضیان تخصیص داده شده است.
وی اظهار داشت: تاکنون ۶۵۶ نفر از متقاضیان نسبت به افتتاح حساب اقدام کرده اند.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: تاکنون در مراحل مختلف، حدود ۱۶ هزار و ۱۲۰ نفر برای دریافت مسکن در طرح اقدام ملی تولید مسکن، ثبت نام کرده اند
بر اساس اعلام مسوولان اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی برای حل مشکل کمبود مسکن در شهرها و روستاهای استان باید ۳۵ هزار واحد مسکونی ساخته شود.

دمای هوا در خراسان شمالی تا ۱۲ درجه کاهش می‌یابد  ۰۴ اسفند ۱۳۹۹

دمای هوا در خراسان شمالی تا ۱۲ درجه کاهش می‌یابد 

مهری هاشمی دوین روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس پیش بینی های انجام شده، روزهای آینده دمای هوا در قریب به اتفاق ایستگاه های استان به زیر صفر خواهد رسید.
وی افزود: از صبح روز چهارشنبه برای استان وزش باد شدید، بارش پراکنده برف و کاهش محسوس دمای هوا پیش بینی شده است.
رییس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی اظهار داشت: بر این اساس در ارتفاعات و در گردنه های برفگیر هم احتمال کولاک برف و مه وجود دارد.
وی افزود: شدت فعالیت این سامانه بارشی در شهرستان های راز و جرگلان، مانه و سملقان، شمال بجنورد، شیروان و فاروج و در ارتفاعات اسفراین، گرمه و جاجرم خواهد بود.
هاشمی دوین با بیان اینکه این سامانه تا جمعه شب در استان فعال است، گفت: سامانه بارشی از جمعه شب به تدریج از استان خارج می شود.
وی اظهار داشت: مردم استان از روز چهارشنبه تا جمعه شب در مناطق مختلف کاهش ۱۰ تا ۱۲ درجه ای دمای هوا را تجربه می کنند.
هاشمی دوین گفت: در شبانه روز گذشته رباط قره بیل در شهرستان گرمه با کمینه دمای منهای ۷ درجه سانتیگراد سردترین و اسماعیل آباد در شهرستان اسفراین با بیشینه دمای ۱۵ درجه سانتیگر..