تهران - شهردار منطقه ۵ تهران از برنامه‌ریزی برای آزادی ۲۹ زندانی بانو که به دلیل عدم توان مالی قادر به پرداخت دیون خود نیستند، همزمان با میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر خبر داد.

تهران – شهردار منطقه ۵ تهران از برنامه‌ریزی برای آزادی ۲۹ زندانی بانو که به دلیل عدم توان مالی قادر به پرداخت دیون خود نیستند، همزمان با میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر خبر داد.

به گزارش انتهاج، فریدون حیدری با اشاره به طرح آزادی بانوان زندانی گفت: با توجه به اهمیت گرامیداشت مقام بانوان، برنامه ریزی های متعددی به مناسبت روز میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) در منطقه ۵ دیده شده است که موضوع آزادی بانوان در راس آنها قرار دارد.

حیدری افزود: این منطقه متشکل از ۲۹ محله شهر تهران است و امیدواریم با نقش آفرینی بانوان هر محله منطقه ۵ بتوان یک بانوی زندانی را آزاد کند.

شهردار منطقه ۵ اظهار کرد: همه شهرداران مناطق می توانند این طرح را در تمامی محلات شهر تهران اجرایی کنند تا بتوان بانوان بیشتری را از زندان آزاد کرد.

حیدری در خصوص نقش شهرداری در این طرح تاکید کرد: شهرداری منطقه در این طرح به عنوان تسهیل گر عمل کرده تا نهادها و افراد و شهروندان بتوانند با سرعت بیشتری طرح را عملیاتی کنند.

وی از اعلام آمادگی شهرداری منطقه ۵ برای دریافت طرح ها، پیشنهادات و نظرات برای اجرای هرچه بهتر این طرح و به ویژه افزایش آزادی تعداد بیشتری از بانوان زندانی خبر داد.

وی با بیان اینکه بانوان به عنوان مهمترین عنصر در حفظ خانواده و در نتیجه جامعه هستند، گفت:  آمارها نیز نشان از این موضوع دارد که با نبود بانوان در کنار خانواده احتمال ایجاد آسیب اجتماعی توسط هر یک از اعضای خانواده به شدت افزایش می یابد.

این مطلب را هم ببینید
افزایش تلفات کرونا در ایران به ۸ نفر

وی در خصوص هدف این طرح تصریح کرد: با توجه به اهمیت حضور بانوان در خانه و خانواده بدون شک می توان عنوان کرد که نجات زن به منزله نجات یک خانواده و در حقیقت نجات یک جامعه است.