ساری – رئیس کل دادگستری مازندران گفت :  ۷۴۵ نفر زندانی جرایم غیرعمد نیازمند حمایت خیران هستند که خوشبختانه زمینه آزادی ۳۲ مددجو جرایم غیر عمد از زندان های مازندران فراهم شد.

به گزارش انتهاج ، حجت الاسلام محمدصادق اکبری درجلسه ستاددیه استان مازندران با اشاره به اینکه زندانیان جرایم غیر عمد به دلیل بروز مشکلات مالی در زندان هستند ، اظهار کرد : باید تلاش کرد با کمک افراد نیکوکار زمینه برای آزاد سازی این افراد فراهم شود و هم اکنون ۷۴۵ نفر زندانی جرایم غیرعمد، چشم انتظار کمک های خیران هستند وما مسوولان باید به هرنحوی برای آزادی این زندانیان گام موثر برداریم.

مقام ارشد قضایی استان مازندران با بیان اینکه باید شیوه مناسبی برای آزادی زندانیان انجام گیرد ، افزود : درصد بالایی ازخیرین ما کسانی هستند که حکم به نفع آنان صادر می شود و از حق مسلم خود برای حفظ بنیان و کیان خانواده گذشت می کنند تا زندانی آزاد شود و خانواده این زندانیان، کمتر در معرض آسیب های اجتماعی قرار گیرند.

حجت الاسلام با بیان اینکه در جلسه قبل ستاد دیه ۳۲ پرونده زندانیان جرایم غیر عمد بررسی شد که ازاین تعداد ۱۵نفر آزاد شدند و۱۷ نفر هم به بانکها معرفی شده اند و اقدامات درخصوص آزادی آنان نیز انجام شده است، خاطر نشان کرد : در جلسه امروز پرونده ۲۶ نفر مطرح شده است از این تعداد ۱۶ نفر به خاطر جرایم مالی، ۱ نفر به علت حوادث کارگاهی و ۹ نفر به علت ناتوانی درپرداخت مهریه در زندان هستند.

رئیس کل دادگستری استان افزود: برای آزادی این افراد ۱۰ میلیارد و۲۵۷ میلیون تومان مورد نیاز است که باتلاش و همکاری قضات وهمکاران ستاد دیه استان ۲میلیارد آن اعسار و بیش از هفت میلیارد تومان آن گذشت شاکیان است و مابقی ازطریق بانکهای عامل ازجمله بانک ملت، ملی، تجارت وصادرات وکمک های مردمی تامین شده است.