یزد- مدیرکل بهزیستی یزد با اشاره به مصوبه ستاد پیشگیری از کرونا مبنی بر بازگشایی تعدادی از مهدهای کودک در یزد ، گفت: ثبت نام اینترنتی خانواده های دارای فرزند متقاضی استفاده از مهدهای کودک از طریق پایگاه اطلاع رسانی به نشانی http://swo.ir آغاز شد.

به گزارش انتهاج، علی محمد عطابخش با بیان اینکه، این تصمیم برای خدمت رسانی به خانواده های شاغل صورت گرفت، افزود: در زمان شیوع کرونا تعدادی از خانواده ها به دلیل اشتغال و یا دوری از خانواده و بستگان، محلی برای سپردن کودک خود نداشتند.

وی تاکید کرد: به همین دلیل بهزیستی استان تقاضای آنها را برای دریافت خدمات از مهدهای کودک از طریق ثبت نام اینترنتی بررسی می کند.

وی اظهارکرد: با توجه به تعداد متقاضیان مهد و منطقه محل سکونت تعدادی مهد با تایید دانشگاه علوم پزشکی استان در شهر یزد و یک مهد در شهرستان های استان بازگشایی می شود.

مدیرکل بهزیستی یزد در خصوص نحوه نظارت بر این مهدها گفت: پروتکل بهداشتی همراه با آموزش نیروهای مهدها در خصوص رعایت نکات بهداشتی مرتبط با کرونا از سوی دانشگاه علوم پزشکی یزد تدوین و اجرا می شود و کارشناسان مرکز بهداشت و بهزیستی بر رعایت استانداردهای نگهداری کودک در مهدها نظارت دارد.

وی با بیان اینکه برای پیشگیری از ابتلا به کرونا بهترین مکان برای کودک خانه است، اظهارکرد: والدین در نظر داشته باشند که مهدهای کودک اگرچه با تایید مرکز بهداشت استان و رعایت تمام اصول بهداشتی به ارائه خدمت می پردازد؛ اما بازهم خطر کرونا بواسطه تجمع در یک مکان وجود دارد.

عطابخش خاطرنشان کرد: والدینی که هر ۲ شاغل هستند و به هیچ وجه امکان نگهداری از فرزند زیر ۶ سال خود را در منزل ندارند اقدام به ثبت نام در سامانه یادشده کنند.