محمدیار فرهادی در گفت و گو با خبرنگار انتهاج گفت: در سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و دهه حساب ۱۰۰ امام خمینی (ره) ۱۳ پروژه عمرانی با اعتباری باِلغ بر سی میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی در شهرستان اسفراین شروع خواهد شد.

وی اظهار کرد: این پروژه ها شامل آسفالت معابر روستاهای قهرمان آباد، بزنج، اردین، سارمران، اق قلعه و همچنین زیرسازی معابر روستاهای نیاب، زنفت، دهنه اجاق، فرطان، خوشین، توی و فیروزیه و اجرای جوی و جدول روستای برج خواهد بود.

فرهادی گفت: در اجراز این طرح حدود ۱۸۰۰۰ متر مربع از سطح معابر روستایی آسفالت و حدود ۵۰۰۰۰ متر مربع نیز زیرسازی خواهد شد.

فرهادی تصریح کرد: همچنین بازنگری طرح هادی روستاهای توی و باغی با اعتبار ۱۶۰ میلیون تومان از محل اعتبادات ملی نیز شروع خواهد شد.

وی ادامه داد: از سهمیه ۱۰۰۰فقره تسهیلات مقام سازی مسکن روستایی نیز تا کنون ۸۲۰ فقره از این تسهیلات به شهرستان ابلاع گردیده و افراد برای جذب این اعتبارات به بانکهای عامل معرفی گردیده اند.

محمدیار فرهادی در پایان افزود: علاوه بر تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی مقام سازی مسکن روستایی تعداد ۵۵۰ فقره تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی بلاعوض نیز از محل اعتبارات مسکن محرومین به افراد واجدالشرایط پرداخت خواهد شد