یزد– دبیر اجرایی نخستین جشنواره هنر قرآنی دانش از آغاز مرحله داوری و ارزیابی آثار دانش آموزان در نواحی آموزش و پرورش استان یزد خبر داد و گفت: آثار ارسالی مربوط به موضوع های ادبی، آوایی، هنری، تولید محتوا و در حوزه های قرآن، نهج البلاغه و نماز است.

به گزارش انتهاج، محمدرضا خوش قلب افزود: آثار برتر پس از داوری در هر رشته به مرحله استانی راه می یابد که این مرحله اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ از سوی اداره کل قرآن، عترت و نماز برگزار می‌شود.

وی در مورد معیار داوری در بخش های مختلف هم خاطرنشان کرد: در بخش آوایی که شامل قرائت، تواشیح، ابتهال و هم خوانی است آثار از نظر تجوید، صوت و لحن، وقف، ابتدا و هماهنگی مورد ارزیابی قرار می گیرد.

وی تعمیق معرفت و تامین درک و فهم مفاهیم قرآنی و ترویح هنر قرآنی که حلقه مفقوده برنامه های گذشته بود  از اهداف جشنواره یاد کرد.

این جشنواره ویژه دانش آموزان دوره های اول و دوم ابتدایی و دوره های اول و دوم متوسطه است و رشته های آن شامل ترتیل و تحقیق ، سخنوری و فن بیان در قالب کنفرانس نهج البلاغه ، هم خوانی قرآن و تواشیح به صورت تک خوانی ، انشای نماز و دل نوشته با خدا، نقاشی و تصویرسازی، فن بیان و مجری‌گری با حفظ و دکلمه اشعار ولایی و قرآنی است.

ساخت نماهنگ و فیلم کوتاه، تئاتر با محتوای قرآنی به صورت درون خانواده، قصه گویی و نقالی قصص قرآنی، خوشنویسی در قالب کتابت احادیث و قرآن، حافظ خوانی، صنایع دستی مشبک، معرق و طراحی پوستر از دیگر رشته های جشنواره است.