به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین رضا نوری در همایش «حماسه حضور بصیرتی» که با حضور جمعی از طلاب و روحانیون خراسان شمالی برگزار شد، اظهار داشت: انتخابات رییس جمهوری از رویدادهای سیاسی مهمی است که مردم باید نسبت به اهمیت و اثرات آن در زندگی اجتماعی خود آگاه شوند ، زیرا که چگونگی اجرای همه مسائل اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اجرای همه پروژه های صنعتی و عمرانی در کشور بستگی به نوع نگاه یک رییس جمهور دارد.
وی با بیان اینکه تشویق به مردم به حضور حداکثری در انتخابات باید از الویت های علما باشد، تصریح کرد: اگرچه بیان معیارهای انتخاب اصلح و تعیین مصداق در بین نامزدهای انتخاباتی نیز اهمیت دارد، ولی ایجاد انگیزه برای حضور پرشور مردم در پای صندوق های رای بسی مهمتر از تبیین معیارهای انتخاب اصلح است زیرا که هر عقل سلیمی می داند حضور پرشور مردم در انتخابات دولت منتخب را در فضای بین المللی عظیم و ارزشمند نشان می دهد.
حجت الاسلام نوری افزود: در واقع حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای، به دولت منتخب ۱۴۰۰ حرمت می بخشد و دست بیگانگان و دشمنان نظام و انقلاب را برای ایجاد فتنه و اعتراضات در کشور کوتاه می کند.
وی با بیان اینکه مسوولان باید از ورود به تعیین مصداق و تبلیغات انتخاباتی پرهیز کنند، یادآور شد: گرچه تعیین مصداق در راستای نامزد اصلح از اهمیت زیادی برخوردار است ولی حکمت اقتضاء می کند مجریان و ناظران انتخاباتی باید از تبلیغات برای نامزدهای اجتناب کنند زیرا که مردم را نسبت به صندوق های رای بی اعتماد می کند و انگیزه ها را برای مشارکت حداکثری کاهش می دهد.
امام جمعه بجنورد افزود: در این میان تمامی افرادی که وابستگی به دستگاه ها یا نهادهای نظامی و دولتی ندارند، می توانند جدای از تشویق مردم برای مشارکت حداکثری، نامزد اصلح را نیز به مردم معرفی کنند.
تشویق به حضور حداکثری با با ادبیات اقناعی
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با تاکید بر اینکه طلاب و روحانیون باید با ادبیات اقناعی مردم را به حضور حداکثری دعوت کنند، اظهار داشت: طلاب و روحانیون باید با به دور از الفاظ دستوری مردم را نسبت به تاثیرات حضور حداکثری در آینده زندگی اجتماعی آنها آگاه کنند به گونه ای که افراد آگاهانه در پای صندوق های رای انتخابات ۱۴۰۰ حضور یابند.
حجت الاسلام نوری با اشاره به نقش دشمنان نظام و انقلاب برای کاهش انگیزه های مردمی و عدم مشارکت مردم در انتخابات ۱۴۰۰، گفت: طلاب و روحانیون می توانند با حضور فعال در فضای مجازی به بسیاری از شبهات انتخاباتی پاسخ دهند، شبهاتی که دشمنان در اذهان جوانان ما مطرح کرده اند و آنها را نسبت به بسیاری از رویدادهای سیاسی بی تفاوت می کنند در حالی که مسیر بسیاری از تحولات سرنوشت ساز از پای صندوق های رای می گذرد.
همایش" حماسه حضور بصیرتی ) با هماهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی ولی فقیه در این استان در تالار حافظ شهرداری بجنورد با شرکت روحانیون و طلاب این استان برگزار شد.
سیزدهمین دوره انتخابات رییس جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و عشایری به همراه میاندوره ای پنجمین دوره خبرگان رهبری و یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به طور همزمان روز جمعه ۲۸ خردادماه سال ۱۴۰۰ در کشور برگزار خواهد شد.