ایلام - رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام از ابتلای 9 نفر به ویروس کرونا در استان خبر داد و گفت: با احتساب ۲ مورد مبتلا به کرونا در روزهای گذشته و تعداد افراد مبتلای جدید در حال حاضر آمار رسمی مبتلایان به ویروس کرونا در این استان ۹ نفر است.

ایلام – رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام از ابتلای ۹ نفر به ویروس کرونا در استان خبر داد و گفت: با احتساب ۲ مورد مبتلا به کرونا در روزهای گذشته و تعداد افراد مبتلای جدید در حال حاضر آمار رسمی مبتلایان به ویروس کرونا در این استان ۹ نفر است.

به گزارش انتهاج، دکتر محمد کریمیان اظهار کرد: هفت مورد جدید ابتلای بیماران مشکوک ایلامی به کرونا از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تایید شد.

وی افزود: هم اکنون نیز ۱۷ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان شهید مصطفی خمینی ایلام بستری و قرنطینه هستند که روند خدمات دهی به این افراد جریان دارد.

وی خاطر نشان کرد: شهرستان های ایلام، آبدانان و ایوان بیشترین آمار مشکوک به بیماری کرونا را به خود اختصاص دادند که البته دلایل آن باید بررسی شود.

دکتر کریمیان ادامه داد: در این راستا باید کنترل و نظارت بر مبادی ورودی شهرها با دقت بیشتر و برنامه ریزی بهتر و همچنین همکاری دستگاه های ذیربط افزایش یابد و از عموم مردم استان تقاضا داریم توصیه‌های بهداشتی در خصوص پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا را جدی بگیرند.

وی با بیان اینکه مردم اصول بهداشتی و شستن مرتب دستها را رعایت کنند، یادآور شد: مردم باید از ورود به اجتماعات غیرضروری اکیدا خودداری کرده، حتی المقدور در خانه های خود مانده و اطلاعات و اخبار مربوط به این موضوع را فقط از طریق ستاد اطلاع رسانی مبارزه با کرونای استان پیگیری کنند.