بجنورد – به گزارش انتهاج به نقل مهر، مجید الهی راد مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی اظهار کرد: در روز عید قربان یک پایگاه در قالب قربانگاه به مردم خراسان شمالی خدمات ارائه می‌دهد و خیران می‌توانند دام‌های نذری خود را به این پایگاه‌ها تحویل دهند تا زیر نظر سازمان دامپزشکی ذبح و به نیازمندان تحویل داده شود.

الهی راد بابیان اینکه این اقدام باهدف فرهنگ‌سازی کار خیر در جامعه اجرا می‌شود، افزود: این کمک‌ها به‌صورت هدفمند بین نیازمندان واقعی که از قبل شناسایی‌شده‌اند توزیع می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه این طرح با مشارکت دستگاه‌های اجرایی مرتبط در دست اجرا است، بیان کرد: برای خروجی بیشتر طرح در جذب کمک‌ها و نذورات مردمی، باید از ظرفیت‌های مساجد، مراکز نیکوکاری، مشارکت کارکنان دستگاه‌های مختلف استان استفاده شود.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمایل ادامه داد: کمک‌ها و نذورات اهدایی مرم با اولویت خانواده‌های دارای یتیم و زنان سرپرست خانوار و سالمندان و بیماران نیازمند توزیع می شود.

الهی راد تصریح کرد: نیکوکاران خرسان شمالی سال گذشته، نذورات قربانی خود را به ارزش چهار میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به این نهاد دادند که این نذورات بلافاصله بین نیازمندان واقعی توزیع شد.