یزد– محمدرضا دهقانی اشکذری رئیس بسیج اساتید دانشگاه های استان یزد و رئیس دانشگاه آزاد یزد از اجرای طرح «پیوند نظام توحیدی با علم» و «جهت گیری الهی» در مجموعه بسیج اساتید استان یزد خبر داد و گفت: در این طرح همه رشته های موجود با حضور همه اساتید دانشگاه های استان زیر نظر نهاد رهبری در طول یکسال فعالیت کردند و کتاب های ارزشمندی در خصوص مباحث توحیدی هر رشته دانشگاهی تهیه شده است که نیازمند معرفی به جامعه دانشگاهیان در سراسر کشور است.
به گزارش انتهاج؛ دکتر محمدرضا دهقانی اشکذری پیش از ظهر امروز در نشست بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی یزد که به مناسبت ایام عملیات کربلای پنج در سال ۶۵ با حضور اساتید بسیجی سراسر استان و مسئول بسیج اساتید کشور در سالن کنفرانس شهید سردار سلیمانی برگزار شد؛ از اساتید حاضر در این نشست و فعالیت های بسیج اساتید درسراسر استان یزد تقدیر کرد.
وی دی ماه را یادآور روزهای خاطره انگیزی برای دیار دارالعباده بیان کرد و افزود: ۱۲ دی ماه سالروز سفر تاریخی رهبر معظم انقلاب به استان یزد و روزی که در تاریخ یزد ماندگار شد و نقطه عطفی در تبلیغ معنویت و جهت گیری الهی در تاریخ یزد به شمار می رود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یزد، با اشاره به پنجم دی ماه سالروز تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی یزد گفت: این دانشگاه از بدو تأسیس تا کنون دارای برکات زیادی برای مردم و استان بوده است.
دکتر دهقانی اشکذری افزود:۱۳ دی ماه سالروز شهادت سردار سلیمانی است که جریان انقلاب اسلامی را روح تازه ای بخشید و به فرمایش رهبر معظم انقلاب شهید سلیمانی ارزشمندتر از سردار سلیمانی است.
وی یکی از رسالت های مهم بسیج اساتید را الگو سازی شخصیت بی بدیل سردار سلیمانی در جهان اسلام دانست و تصریح کرد: دوشرط مهم در الگوسازی این شخصیت جهانی وجود دارد؛ اول این که سردار سلیمانی را به معنای واقعی خودش بدون فیلتر های ذهنی خودمان معرفی کنیم و دوم شناخت مؤلفه های شخصیت شهید سلیمانی، الگوسازی و ترویج آن است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یزد در بخشی از سخنانش با یادآوری دغدغه رهبر معظم انقلاب در خصوص پیوند مباحث توحیدی با رشته های دانشگاهی و حمایت ایشان از این موضوع، از اجرای طرح «پیوند نظام توحیدی با علم» و «جهت گیری الهی» در مجموعه بسیج اساتید خبر داد و گفت: در این طرح همه رشته های موجود با حضور همه اساتید دانشگاه های استان زیر نظر نهاد رهبری در طول یکسال فعالیت کردند و کتاب های ارزشمندی در خصوص مباحث توحیدی هر رشته دانشگاهی تهیه شده است که نیازمند معرفی به جامعه دانشگاهیان در سراسر کشور است.
دکتر دهقانی اشکذری، به وجود ساختار کم نظیر بسیج اساتید در کشور اشاره کرد و گفت: در استان یزد یک نهادی با عنوان مرکز مطالعات راهبردی شهید الله دادی در بسیج اساتید و در زمان حیات این شهید والامقام تأسیس شد که هم اکنون جایگاه ویژه ای در حل مسائل استان، اثر بخشی مدیریتی و ساختار بسیار کارآمدی دارد.
وی ادامه داد: مرکز مطالعات راهبردی شهید الله دادی ۱۸ کارگروه مختلف، گروه های پژوهشی و حلقه های علمی متشکل از اساتید بسیجی با اهداف مطالعه مسائل کلان استان تشکیل را داراست.
رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد یزد، خاطر نشان کرد: اعتقاد داریم هر استادی که در گوشه ای از این نظام در حال حل مسئله نظام و ترویج گفتمان انقلاب اسلامی است یک بسیجی است اگرچه پرونده ای هم در بسیج نداشته باشد.
دکتر دهقانی اشکذری، از حضور بیش از هزار استاد بسیجی در کانون های بسیج اساتید در تمام شهرستان های استان یزد و حمایت استاندار از دستاوردهای علمی مرکز مطالعات راهبردی خبر داد و اظهار امیدواری کرد: بزودی با قول استادار یزد، مرکز نوآوری های کویری تأسیس شود.
وی در پایان صحبت به ضعف رسانه ای در خصوص انتشار فعالیت های علمی پژوهشی بسیج اساتید در استان اشاره کرد و ایجاد استراتژی برای رفه این موضوع را خواستار شد.