یزد_مجموعه بازی خلاقانه جهت اجرا در پارک غدیر و با هدف گروه سنی کودک، نوجوان و جوان با فرم های خاص و جذاب در دستور کار طراحی قرار دارد.

به گزارش انتهاج به نقل از خبرگزاری موج یزد، طراحی مجموعه بازی های خلاقانه جهت تقویت هوش هشتگانه، جهت اجرا در پارک غدیر یزد و با هدف گروه سنی کودک، نوجوان و جوان در دستور کار قرار گرفت.

سید علیرضا رسولی رئیس سازمان سیما، منظروفضای سبز شهرداری یزد با اعلام این خبرگفت: با توجه به پیشرفت روز افزون جهان، طراحی و ساخت وسایل بازی نیز باید به گونه ای هدفمند و رو به جلو حرکت کند که در این راستا سازمان سیما، منظر و فضای سبز گامی بزرگ در زمینه طراحی و ساخت و اجرای مجموعه های بازی خلاقانه برداشته است.

وی افزود: بدین منظور جلسات مشترکی بین کارشناسان سازمان و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مرکز خلاقیت شهرداری و کارشناسان اداره کل استاندارد یزد در خصوص طراحی و ساخت مجموعه بازی هدفمند برای گروه سنی کودک، نوجوان و جوان برگزار و موضوع مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مجموعه بازی خلاقانه بر اساس نظریه هوش های هشتگانه گاردنر( ۱-  هوش موسیقیایی۲- هوش تصویری و فضایی ۳- هوش کلامی و زبانی ۴-هوش منطقی و ریاضی ۵-هوش اندامی، جنبشی ۶- هوش درون فردی ۷-هوش بین فردی ۸-هوش طبیعت گرا) طراحی می گردد که هم در تشویق کودکان به یادگیری و هم در سرعت یادگیری و کسب موفقیت آنها نقش مهمی ایفا کند.

رسولی گفت: مجموعه بازی فوق جهت اجرا در پارک غدیر و با هدف گروه سنی کودک، نوجوان و جوان  با فرم های خاص و جذاب در دستور کار طراحی قرار دارد که در آینده نزدیک ساخته و در پارک مذکور نصب و در ادامه در چهار مکان در سایر مناطق پس از طی مراحل مقدماتی اجرایی خواهد شد.