کرج – مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز از احداث کتابخانه مرکزی استان البرز در ۱۰ هزار مترمربع خبر داد.

به گزارش انتهاج، احمدعلی هراتی در همایش بزرگ تکریم کتابداران و فعالان عرصه کتابخوانی که در سالن اجتماعات کتابخانه امیرکبیر کرج برگزار شد، گفت: در شهر آسارا حدود ۷ تا ۸ ماه از افتتاح کتابخانه آنجا می گذرد و در این مدت با همکاری خوب شهرداری آسارا با اجرای برنامه های سفیران کتاب و پیک کتاب، توانسته‌ایم کتاب را به درب منازل ببریم.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته در البرز در سایه وفاق و همدلی مسئولین البرزی تصمیمات خوبی دنبال شد، اظهار کرد: از جمله اینکه نشستی با مجمع نمایندگان استان البرز در خصوص کتاب و کتابخوانی داشتیم و طی آن مطالبات این حوزه از سوی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در خصوص توسعه فضاهای کتابخانه ای بیان شد که از مهمترین این موارد کلنگ زنی کتابخانه مرکزی البرز در شهر کرج بود که عملیاتی شد.

وی افزود: کتابخانه مرکزی استان قرار است در عرصه ۱۰ هزار مترمربعی ساخته شود که خوشبختانه کارهای آن در حال انجام است و طی برنامه زمان بندی شده مراحل ساخت آن پیش خواهد رفت.

هراتی خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۱۳ پروژه کتابخانه ای در شهرها و نقاط مختلف البرز از جمله نظرآباد، هشتگرد، چهارباغ، مهدی آباد، فردیس و … در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه پروژه ایجاد کتابخانه تخصصی کودک در فردیس اجرا شده است، افزود: در کشور به تعداد انگشتان دست از این دست کتابخانه های تخصصی ویژه کودکان وجود دارد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز در پایان گفت: در حال حاضر برای اعتلای هرچه بیشتر فرهنگ کتابخوانی یک بخش و فضای کتابخانه ای نیز برای استفاده نابینایان در مجاورت کتابخانه امیرکبیر شهر کرج وجود دارد.