بابل – مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با بیان اینکه اربعین فخر دنیای اسلام است گفت: کارشکنی های جبهه استکبار برای خدشه وارد کردن در این حرکت عظیم راه به جایی نمی برد.

به گزارش انتهاج، حجت الاسلام ناصرشکریان امیری در کارگاه آموزشی جمعیت بانوان فرهیخته شهرهای مازندران با موضوع گفتمان سازی خانواده در اربعین حسینی و توسعه جمعیت ضمن عرض تسلیت بمناسبت فرا رسیدن ماه صفر و ایام اسارت آل الله و اربعین حسینی ، اظهار داشت : عظمت این واقعه ریشه در حرکت عظیم حضرت سیدالشهداء (ع) دارد و این پیاده روی قطعا تمرین و مقدمه ظهور منجی عالم بشریت حضرت صاحب الزمان (عج) است.

وی در ادامه پیاده روی اربعین حسینی و تجمع عاشقان و دلدادگان به امام حسین (ع) را در روز اربعین را فخر دنیای اسلام دانست و افزود: این حجم از حضور میلیونها زائر اباعبدالله الحسین (ع) در پیاده روی اربعین حسینی معجزه قرن است و باید این گفتمان در جهان طنین انداز شود.

حجت الاسلام ناصرشکریان امیری با اشاره به شبهه سازی و ایجاد مشکلات و فضازی در جهت کوچک جلوه دادن این حرکت عظیم از سوی استکبار ، تصریح کرد : استکبار جهانی و دشمنان گفتمان عاشورایی مقاومت و پایداری با فضا سازی و شبهه افکنی درصدد ضربه زدن به عظمت پیاده روی اربعین حسینی هستند اما این کارشکنی ها خللی در اراده مشتاقان این حرکت بی نظیر ایجاد نخواهد کرد.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع وجود اقلیت های مذهبی در پیاده روی اربعین حسینی اشاره و تاکید کرد: پیاده روی اربعین حسینی ریشه در تاریخ دارد و سیره عملی اهل بیت (ع) و بزرگان دین بوده است و امروز هم به برکت جمهوری اسلامی و به میزبانی بسیار کم نظیر مردم مسلمان عراق به بهترین شکل ممکن در جهان خودنمایی می کند .

استاد حوزه های علمیه و دانشگاه های مازندران در ادامه سخنان خود به توسعه کمیت و کیفیت در این حرکت عظیم اشاره و خاطر نشان کرد: شهدای انقلاب اسلامی با نثار خون خود این مسیر را هموار کردند و امروز به برکت جانفشانی و ایثارگری های شهداست که می توانیم در امنیت کامل به این خیل عاشوراییان در روز اربعین حسینی بپیوندیم و باید قدردان خون شهدائ باشیم .

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران در بخش پایانی سخنان خود به تشویق حضور خانوادگی در این همایش عظیم حسینی اشاره کرد و بیان داشت : پیاده روی اربعین حسینی همانند همه زیارت ها آداب خاص خود را دارد و رعایت آداب سفر و رعایت بهداشت فردی و اجتماعی و احترام به مردم خونگرم و مسلمان عراق از مواردی است که با تاکیدات رهبر عظیم الشان انقلاب باید مورد توجه جدی زائرین اربعین حسینی باشد .

  • منبع خبر : مهر