به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

به گزارش ایرنا، محمدعلی شجاعی عصر امروز دوشنبه در حاشیه مراسم تجلیل از طلاب نمونه استان در مورد استعفای مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دلیل استعفای مدیرکل میراث را نمی دانم و اطلاع دقیقی از استعفای ایشان ندارم.

وی در پاسخ این سوال که تخلفات مالی دلیل این استعفا است، تصریح کرد: یکسری مشکلات در این اداره کل وجود دارد و نشستی با مسوولان ذیربط در این مورد داشته ایم و پرونده هایی که تشکیل می شود باید روال قانونی را طی کند تا به طور یقین در این مورد صحبت کرد.

استاندار خراسان شمالی عنوان کرد: مدیرکل مستعفی میراث در نشستی کوتاه، دفاعیاتی را در این زمینه ارائه کرده است.

وی ادامه داد: اگر خطایی در مدیریت زیر مجموعه اداره کل میراث فرهنگی استان انجام شده حتما رسیدگی می شود و از طرفی باید حیثت افراد را هم خدشه دار نکنیم.

شجاعی گفت: ایشان استعفا داده اند و در این مورد با وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری صحبت شده و در خصوص جایگزینی به زودی تصمیم می گیریم، از طرفی با دادستان نیز صحبت شده تا به زودی این وضعیت تعیین تکلیف شود.

وی در مورد استعفای رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان بجنورد نیز گفت: این اداره هم دارای پرونده ای قضایی است و خوبی استان هم در این است که با هماهنگی سیستم قضا، کارها را از قبل و با همکاری پیش می بریم و اگر به نقطه ای برسیم که شان آن جایگاه حفظ نشود، طلب ما از آن مدیر استعفا است.