به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی، محمد علی شجاعی شنبه شب با صدور پیامی فرا رسیدن ۱۲ اردیبهشت ماه روز معلم را تبریک گفت و اظهار داشت: معلمان حافظان سنگر دانش، تعلیم و تربیت هستندکه چراغ تعلیم و تربیت را در شرایط فعلی روشن نگه داشتند.
نماینده عالی دولت در استان خراسان شمالی یادآور شد: آموزش و پرورش بهترین الگو برای ترویج فرهنگ دینی و تربیتی است که تلاشگران این حوزه با اعتقادی راسخ پای در عرصه علم آموزی گذاشته و با تلاش و پشتکاری توصیف نشدنی به دانش آموزان و آینده سازان کشور برای فتح قله های موفقیت علمی کمک می کنند.
شجاعی تصریح کرد : با وجود این که جامعه جهانی با ویروس منحوس کرونا دست و پنجه نرم می کند و بسیاری از مشاغل تعطیل شدند، ولی همت بلند معلمان و کادر آموزشی کشور برای علم آموزی به دانش آموزان از بستر الکترونیکی نشان داد که تعلیم و تربیت تعطیل شدنی نیست.
رییس شورای آموزش و پرورش استان خراسان شمالی تصریح کرد: معلمان با وجود تمام محدودیت ها و کمبودها، از هیچ تلاشی برای افزایش سطح دانش آموزان دریغ نکردند و با باوری عمیق و خالصانه ساعت ها برای تولید محتوا برای دانش آموزان وقت گذاشتند تا دغدغه آموزشی خانواده ها برطرف شود.
استاندار خراسان شمالی در این پیام تصریح می کند: در زمان هایی از شیوع بیماری کرونا که کلاس های درس نیازمند حضور فیزیکی معلمان بود این تلاشگران عرصه علم و دانش بدون ترس، شجاعانه حضور داشتند و در مکتب عشق معلمی بار دیگر ایثار را معنا کردند و برخی از جمله "مرحومه مریم اربابی" معلم فداکار شهرستان گرمه که حتی در بستر بیماری دست از تعلیم و تربیت برنداشت و در این راه جان خود را فدا کرد.
شجاعی در این پیام ضمن گرامیداشت یاد و خاطره معلم فرهیخته استاد شهید مرتضی مطهری و شهدای والا مقام سنگر مقدس تعلیم و تربیت، فرارسیدن روز معلم را به تلاشگران و فرهیختگان عرصه فرزانگی و دانایی تبریک گفت و خواهان خدمت به رشد و اعتلای فرهنگ و اندیشه میهن اسلامی در سایه توجهات حضرت ولی عصر(عج)، منویات مقام معظم رهبری و تدابیر دولت خدمتگذار شد.