به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

به گزارش ایرنا، محمد علی شجاعی عصر شنبه در حاشیه آیین تجلیل ویدئو کنفرانسی از معلمان برتر استان خراسان شمالی در بجنورد افزود : ارتقاء سطح دانش و مدارک معلمان در سوابق کاریشان از مطالبات این قشر زحمت کش است که از سوی دولت نیز این مطالبات در حال پیگیری است.
وی ابراز امیدواری کرد تا هر چه سریعتر طرح رتبه بندی معلمان که با نگاه کیفیت بخشی به فعالیت فرهنگیان در دست اجرا قرار گرفت، هر چه سریعتر اجرایی و فرهنگیان کشور و استان از خدمات آن بهره مند شوند.
نماینده عالی دولت در استان خراسان شمالی با قدردانی از کارکرد معلمان در دوران کرونا اظهارداشت : فرهنگیان ما در شرایط سخت کرونایی چراغ علم را با تلاش خودشان روشن نگهداشتند و قطعا مردم ما نیز قدردان این زحمات هستند.
شجاعی اضافه کرد : آموزش و پرورش این استان نیز با کمک معلمان خلاق توانست بسیاری از شاخص های نرم افزاری و سخت افزاری را در حوزه آموزش در دوران کرونایی پیاده سازی کند و این سازمان نیز با همکاری معلمان و مدیران مدارس همانند سایر استان های کشور توانست خود را ارتقاء دهد.
وی با اشاره به اجرای طرح حیاط پویا در مدارس برای تامین سلامت دانش آموزان خاطرنشان کرد : این طرح در تمام مدارس شهری و روستایی استان به درستی اجرایی شد و اجرای این طرح باعث شناسایی استعدادهای برتر در حوزه دانش آموزش شد.
استاندار خراسان شمالی اجرای این طرح را برای تامین سلامت دانش آموزان و تحرک آنها به امر ورزش را ضروری دانست و اضافه کرد : باید طرح های مشابه برای تامین سلامت دانش آموزان و ایجاد انگیزه در آنها برای تحرک همچنان در دوران کرونا نیز پیگیری شود.
شجاعی در بخش دیگری از سخنانش با قدردرانی از تلاش معلمان و فرهنگیان استان خراسان شمالی اظهارداشت : معلمان پیشروان فرهنگ تعلیم و تربیت در جامعه هستند و ترور شخصیت های علمی چون شهید مطهری از سوی دشمنان نظام جمهوری اسلامی برای جلوگیری از پیشرفت و توسعه علمی کشور صورت گرفت.
وی با اشاره به قرارگیری نام یکی از معلمان استان خراسان شمالی در بین ۱۴ معلم برتر ملی افزود : قرارگیری یکی از معلمان این استان در بین ۱۴ معلم برتر ملی نشان از پویایی آموزش و پرورش در این استان است.

برگزاری ۲۳ عنوان برنامه در هفته معلم
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی در ادامه سخنانش با اشاره به برنامه های هفته معلم اظهار داشت: ۲۳ عنوان برنامه در این هفته در ۹ شهرستان اجرایی می شود که در مجموع ۲۳۰ برنامه در سراسر استان انجام می گیرد.
مهدی مودی افزود : در مجموع در هفته معلم در استان خراسان شمالی از ۵۰۱ فرهنگی برتر تجلیل خواهد شد.
در هفته معلم سال جاری ۱۱ معلم استان خراسان شمالی به عنوان معلم برتر ملی و استانی انتخاب شدند که یکی از این فرهنگیان برتر ملی و ۱۰ نفر دیگر نیز برتر استانی شدند و با حضور استاندار از ۱۰ معلم برتر استان تجلیل شد.
۱۸۰هزار دانش آموز خراسان شمالی در بیش از ۲ هزار باب آموزشگاه استان زیر نظر ۱۴ هزار نفر معلم تحصیل می کنند که از این تعداد ۱۰۴ هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی و مابقی متوسطه است.