به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

به گزارش ایرنا محمدعلی شجاعی، یکشنبه در شصت و نهمین نشست شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی که با حضور دبیرکل بنیاد بین المللی غدیر برگزار شد، اظهار داشت:

این سرزمین مردمی ولایتمدار دارد که یاد گرفته اند نظام از پیکره آنان جدا نیست و مکتب حاج قاسم سلیمانی در چنین فضایی شکل گرفته است.
شجاعی در عین حال با انتقاد از برپایی جشنواره ورزش های بومی و محلی استان در هفته گذشته همزمان با سالروز شهادت امام هادی (ع)، انتقاد کرد و گفت: با گذشت بیش از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، برگزاری چنین جشنواره ای با چنان برنامه هایی در روز شهادت آن بزرگوار کاری نابخشودنی بود که در کنار ورود سیستم قضایی به مساله، با هماهنگی وزارت ورزش و جوانان، رییس این هیات ورزشی را برکنار کردیم.

مدیران جامعه اسلامی باید از امام علی(ع) درس مدیریت بگیرند

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد نیز با اشاره به اینکه مدیران جامعه اسلامی باید از بیانات امام علی (ع) در مدیریت الگوبرداری کنند، افزود: مدیران جامعه اسلامی باید آگاه باشند که در برخورد با مردم و برای تقویت نفس خویش، چه کارهایی باید انجام دهند.

حجت الاسلام والمسلمین رضا نوری اظهار داشت: یکی از مواردی که در نظام جمهوری اسلامی ایران باید اجرا شود مدیریت دینی و علوی است.

وی با اشاره به ضرورت نظارت مستمر بر عملکرد مسوولان، گفت: طبق سفارش امام علی(ع)، باید بر مدیران ناظر گمارده و بر ناظران نیز نظارت داشت. این نظارت پیوسته از اهمیت فراوانی برخوردار است.

حرمت شکنی متولیان فرهنگی پذیرفته نیست

رییس کل دادگستری خراسان شمالی نیز با بیان اینکه حرمت شکنی و بی توجهی متولیان امور فرهنگی به هیچ وجه پذیرفته نیست، گفت: باید نظارت ها به گونه ای صورت گیرد که شاهد هیچگونه حرمت شکنی نباشیم.

حجت الاسلام اسدالله جعفری اظهار داشت: با توجه به آغاز گام دوم انقلاب، نباید شاهد عدم نظارت و بی توجهی در حوزه فرهنگ باشیم و باید بر اجرای برنامه ها مراقبت کاملی صورت گیرد.

وی در خصوص حرمت شکنی در روز شهادت امام هادی (ع) در بجنورد در بازی های بومی و محلی، پرونده این موضوع در دستگاه قضای استان باز دانست و افزود: البته که با اقدامات و برنامه‌های شادی آفرین مخالف نیستیم اما هر چیز جای خود را دارد و با گناه و حرمت شکنی برخورد خواهیم کرد.

f640bd0958bfdd796af4918a8aef96f5275ed359a0fddf9e7557774ed97c25cc5c4fd7986db402de6536455f10f57c02 - استاندار خراسان شمالی پیشنهاد میزبانی برنامه‌های حوزه غدیر را داد

در پایان نشست شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی با حکم حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی، رییس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر، حجت الاسلام والمسلمین رضا نوری امام جمعه بجنورد به عنوان رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر در این استان منصوب شد.