بجنورد– به گزارش انتهاج به نقل از مهر، سعید سبحانی اظهار کرد: خراسان شمالی به علت نداشتن مرز مجاز در زمینه حمل و نقل کالا، مجوز ارسال مستقیم بار را به خارج از کشور ندارد و به صورت ترانزیتی از سایر استان ها ارسال می شود به همین دلیل آماری در زمینه ارسال محصولات به خارج از کشور نداریم.

سبحانی افزود: کالاهای ارسالی خراسان شمالی به خارج کشور از طریق گمرگ مشهد انجام می شود.

جابجایی بیش از ۳ میلیون تن کالا توسط ناوگان حمل و نقل جاده‌ای خراسان شمالی

وی در ادامه بیان کرد: سال گذشته سه میلیون و ۲۰۰ هزار تن کالا توسط ناوگان حمل و نقل جاده‌ای خراسان شمالی جابجا شد.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری خراسان شمالی عنوان کرد: این تعداد کالا در قالب ۲۴۳ هزار سفر باری از مبدا خراسان شمالی به سایر نقاط استان و کشور حمل شده است.

سبحانی مطرح کرد: طی سال گذشته ۷۶ هزار سفر باری داخلی و ۱۶۷هزار سفر باری برون استانی توسط ناوگان حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی انجام شده است.

وی محصولات ارسال شده از خراسان شمالی را شامل دو بخش صنعتی و کشاورزی اعلام کرد و افزود: تولیدات صنعتی شامل سیمان، گچ و دیگر محصولات و در بخش کشاورزی محصولات دامی، گندم و … ارسال شده است.

وی با بیان اینکه میزان جابجایی کالا توسط ناوگان حمل و نقل خراسان شمالی طی سال گذشته نسبت به مدت مشابه چهار درصد رشد داشته است، اظهار کرد: خراسان شمالی با این حجم جابجایی کالا یک ۱.۱ دهم درصد از حجم بار کل کشور را به خود اختصاص داده است.