تبریز – مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان ‌شرقی از اسکان اضطراری ۸۰۰ خانوار زلزله زده شهرستان میانه خبر داد.

به گزارش انتهاج ، محمدباقر هنربر با اشاره به اینکه در اثر زلزله بامداد جمعه، هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در روستاهای میانه بین ۱۰ تا ۱۰۰ درصد خسارت دیده است، گفت: تاکنون ۸۰۰ خانوار زلزله زده اسکان اضطراری یافته اند و توزیع چادر برای اسکان موقت ادامه دارد.

وی افزود: ۳۰ واحد مسکونی در روستای ورنکش و ۳۷۰ واحد در دیگر بخش های شهرستان میانه مثل کاغذکنان، مرکزی، ترکمانچای و کندوان ۱۰۰درصد تخریب شده اند که تلفات جانی در آن ها گزارش نشده است.

وی اظهار کرد : هزار واحد مسکونی روستایی بخش ترکمانچای بین ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخریب شده و ۶۳۰ واحد بین ۱۰ تا ۱۰۰ درصد در بخش کندوان تخریب شده است، در شهرستان سراب نیز ۶۰۰ واحد مسکونی در ۲۵ روستای این شهرستان آسیب دیده اند.

هنربر با اشاره به اینکه هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی در میانه برای اسکان اضطراری پیش بینی شده بود که ۸۰۰ اسکان آماده شده و مابقی در حال نصب چادر است ، خاطر نشان کرد : تمام کارگروه های امدادی عملیاتی، نظامی و انتظامی و خدماتی آّب، برق و گاز در محل مستقر هستند تا اقدامات ایمنی را انجام دهند و بنیاد مسکن تجهیزات ماشین آلات و هلال احمر چادرها را برای استقرار اضطراری مستقر کرده اند.

۵ نفر فوتی و ۳۰ مصدوم در زلزله

هنربر در ادامه با اشاره به آمار فوتی ها و مصدومان این حادثه اظهار داشت: این زلزله ۵ نفر فوتی داشته و ۱۵ نفر مصدوم در بیمارستان شهرستان میانه و ۱۵ نفر در شهرستان سراب بستری هستند.

وی پتو، پوشاک و آب معدنی را از اصلی ترین نیازهای منطقه زلزله زده برشمرد و از هموطنان خواست کمک‌های نقدی خود را به شماره ۹۹۹۹۹ هلال احمر نزد تمامی بانک ها واریز کرده و کمک های غیرنقدی را به معاونت داوطلبان هلال احمر تحویل دهند.