به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

مهدی کرامتی عصر چهارشنبه در نشست شورای برنامه ریزی شهرستان اسفراین اظهار داشت: سال گذشته اعتبارات تملک دارایی شهرستان ۶۱۰ میلیارد ریال بوده که این میزان در سال ۱۴۰۰ رشد قابل قبولی یافته است.
وی سهم شهرستان اسفراین از بودجه استان را ۱۴.۵ درصد ذکر کرد و افزود: از کل اعتبارات ۱۴۰۰ شهرستان بخشی جزو تکالیف قانون بودجه است که از این‌میزان ۱۷۰ میلیارد ریال برای آبرسانی به مناطق روستایی و عشایری و ۲۰۰ میلیارد ریال نیز در حوزه راه روستایی علاوه بر اعتبارات فصول و برنامه های این دستگاه های اجرایی اختصاص یافته است.

کرامتی افزود: ۶۲۳میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال نیز میان دستگاه اجرایی با رعایت الزمات شورای برنامه ریزی استان توزیع می شود.
فرماندار اسفراین با اشاره به سفر هفته جاری استاندار خراسان شمالی به اسفراین و مصوبات این سفر برای شهرستان افزود: در سال جاری اقدامات دیگر برای تامین منابع پروژه مهم انجام شده که بخشی از آن اعتبارات مصوبه های سفر استاندار به شهرستان است‌ .
کرامتی با اشاره به محدودیت اعتبارات دولتی بر افزایش بهره وری منابع اختصاص یافته به دستگاه اجرایی تاکید کرد و افزود: مدیران دستگاه های اجرایی باید با خلق منابع جدید اعتباری از ظرفیت های استانی و ملی برای جذب اعتبارات استفاده کنند تا بتوانیم جهش توسعه ای در حوزه های مختلف شهرستان داشته باشیم.
وی گفت: در همین راستا باید از همه ظرفیت ها از جمله اعتبارات در اختیار استان ، تفاهم نامه های استاندار با منابع ملی و اعتبارات ملی دستگاه های اجرایی احصا و سهم شهرستان جذب و استفاده بهینه شود.
کرامتی استفاده از مشارکت صنایع شهرستان در پروژه های توسعه ای شهرستان را از دیگر ظرفیت ها در جذب منابع دانست و گفت: همانگونه که از محل منابع شهرستان صرف ایجاد زیرساخت های در این حوزه و فراهم کردن الزامات توسعه صنایع شده است مردم نیز در مقابل انتظار دارند صنایع وظایف خود را نسبت به مردم و توسعه شهرستان انجام دهند.
فرماندار شهرستان اسفراین افزود: در همین راستا امسال با توافق مدیران سه صنعت شهرستان مبلغ ۱۹۰ میلیارد ریال از سوی صنایع مجتمع فولاد ، شرکت لوله گستر و شرکت صنعتی آذین فورج برای صرف در پروژه های توسعه ای شهرستان در راستای مسوولیت اجتماعی صنایع پرداخت می شود.
شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد.