بوشهر – مسئول سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر از اعزام بیش از ۸ هزار دانش آموز از ۱۸ آبان ماه جاری خبر داد.

به گزارش انتهاج ، عبدالهادی سبحانی‌خواه در جلسه هماهنگی راهیان نور دانش‌آموزی استان بوشهر گفت : ۱۸ آبان با اعزام نخستین کاروان دانش‌آموزان خواهر از شهرستان دشتستان فعالیت اردوهای راهیان نور استان آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اعزام دانش‌آموزان پسر به اردوهای راهیان نور از بهمن آغاز و تا پایان امسال ادامه دارد ، اظهار کرد : بیش از ۵ هزار دانش‌آموز دختر و ۳ هزار دانش‌آموز پسر به سرزمین‌های دفاع مقدس اعزام می‌شوند.

سبحانی‌خواه افزود : دانش‌آموزان پسر به اردوهای راهیان نور از بهمن آغاز و تا پایان امسال ادامه دارد و بیش از ۸ هزار دانش‌آموز استان بوشهر به سرزمین‌های دفاع مقدس اعزام می‌شود.

وی تصریح کرد: راهیان نور در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نقش مهمی دارد و برگزاری اردوهای راهیان نور بزرگ‌ترین و تأثیرگذارترین برنامه فرهنگی در عرصه ایثار و شهادت است.

مسئول سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر خاطرنشان کرد: تبیین جایگاه ۸ سال دفاع مقدس و نقش رزمندگان در جنگ تحمیلی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از اهداف مهم برگزاری اردوهای راهیان نور است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر نیز اظهار داشت: با اعزام نخستین کاروان دانش‌آموزان خواهر از شهرستان دشتستان اردوی راهیان نور آغاز می‌شود و اعزام گروه خواهران به سرزمین‌های دفاع مقدس تا ۲۰ آذر ادامه دارد.

سرهنگ سهراب انبارکی افزود: دانش‌آموزان شرکت‌کننده در این اردوها از یادمان مناطق عملیاتی جنوب و جزیره خارگ بازدید می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد : هدف از برگزاری این اردوها، نهادینه کردن فرهنگ دفاع مقدس در میان دانش‌آموزان است به‌طوری‌که این فرهنگ به‌خوبی برای دانش‌آموزان قابل‌درک باشد.