بجنورد – معاون وظیفه عمومی خراسان شمالی:۱۱۸۹نفر مشمول اعزام به خدمت سربازی در پنج ماهه اول سال اعزام شدند

به گزارش خبرنگار انتهاج، سرهنگ مهدی شجری اظهار کرد: در پنج ماهه اول سال برای۱۰۱نفر مجوز اعزام به خارج از کشور صادر شده که تعداد کل پرونده های صادره معارفات۱۲۷فقره از اول سال تا الان بوده است

وی افزود:تعداد معافیت های دانشجویی که تا کنون صادر شده۵۸۴مورد و معافیت های طلاب۳۵مورد بوده است.
مهلت معرفی دانشجویان در تمامی مواردی که وجود دارد یک سال می باشد و هر دانشجویی که۶ماه غیبت سربازی داشته باشد به منزله ترک تحصیل نیز می باشد.

تاکنون۱۳۱نفر معاف و۱۴نفر معاف موقت شدند

شجری تصریح کرد:وظیفه عمومی ناجا در پنج ماه اول سال۵۷جلسه شورای پزشکی برگزار کرده است که تاکنون به۳۸۱موضوع رسیدگی شده و تاکنون۱۳۱نفر معاف و۱۴نفر معاف موقت شدند که طی امسال جلسات شورای عالی مشمولان و وظیفه عمومی برگزار خواهد شد.

معاون وظیفه عمومی ناجا خراسان شمالی تاکید کرد:۲۸۳نفر برای خرید سربازی ثبت نام کردند که۱۴نفر نقدی پرداخت کردند و این خرید و ثبت نام قبل از ممنوع شدن خرید سربازی بوده است.

شجری عنوان کرد:در کفایت هیئت تجدید نظر تاکنون در پنج ماه ابتدایی سال ۳ جلسه برگزار کردیم که به پنج مورد رسیدگی شده.
ما تا کنون۱۱ملاقات مردمی انجام دادیم که دو مورد آن در مسجد محلات بود تا به مشکلات مردم رسیدگی کنیم . تعداد تماس های دریافتی در این پنج ماه اول سال۶۸۶تماس بود و تعداد مراجعه حضوری برای پاسخ به سوالات مردمی۷۷۳۸نفر بود.

وی درخصوص بکارگیری مشمولان غایب در دستگاه ها گفت:اگر دستگاهی افراد غایب از سربازی را بکار گیرند مسئول آن دستگاه برای بار اول۱۰میلیون تومان جریمه و برای باردوم۳۰میلیون تومان جریمه پرداخت خواهد کرد که امسال در استان۴نفر را به دادگاه معرفی کرده ایم.

معاون وظیفه عمومی ناجا در پایان اذعان کرد:خانواده هایی که دارای فرزند معلول ذهنی باشند از سربازی معاف اند ومعافیت به آنها تعلق می گیرد.