یزد- چهارده پروژه صنعت برق استان یزد با اعتباری بالغ بر 300 میلیارد تومان در نوزدهمین هفته از پویش هر هفته الف ب ایران و با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو افتتاح شد.

به گزارش انتهاج، صبح امروز اردکانیان وزیر نیرو با حضور در پست ۲۳۰ به ۶۳ کیلوولت خضرآباد شهرستان اشکذر به طور همزمان و از طریق ویدئو کنفرانس ۱۴ پروژه بزرگ دیگر صنعت برق استان را افتتاح کرد.
تامین برق متقاضیان و مشترکین برق، کاهش تلفات شبکه فوق توزیع، افزایش پایداری شبکه و قابلیت اطمینان برق رسانی به مشترکین و تغذیه پست و ایستگاه‌های استان، از مهم‌ترین اهداف افتتاح این پروژه‌ها در استان یزد است که با حضور رضا اردکانیان به افتتاح رسید.
پروژه‌های احداث ایستگاه برق ۲۳۰ به ۶۳ کیلوولت خضرآباد با ظرفیت ۳۲۰ مگاولت آمپر در شهرستان اشکذر، احداث پست ۶۳ به ۲۰ کیلوولت سرو در شهرستان اردکان، احداث ۴ پروژه خطوط ۶۳ و ۲۳۰ کیلوولت به طول ۹۳ کیلومتر مدار، توسعه بی‌خطوط ۶۳ کیلوولت در پست‌های امامزاده و سرو، احداث دو نیروگاه مقیاس کوچک با مجموع ظرفیت ۱۶ مگاوات و احداث سه نیروگاه خورشیدی با ظرفیت ۱۸ مگاوات از جمله پروژه‌های افتتاح شده با حضور وزیر نیرو در استان یزد است.
به گزارش برق منطقه ای یزد، گفتنی است، مجموع اعتبار ۱۴ پروژه شرکت برق منطقه‌‌ای یزد، بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان بوده و این پروژه‌ها در شهرستان‌های اشکذر، مهریز، اردکان، یزد، خاتم و تفت قرار دارند.