به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

احمد برادران روز شنبه در نشست ستاد استانی مدیریت کرونا اظهار داشت: برای قطع زنجیره کرونا، مصوبات ستاد ملی کرونا در استان با توجه به رنگ بندی شهرها انجام می شود که از دستگاه ها و فرمانداران انتظار می رود نسبت به تشکیل نشست ها اقدام کرده و نسبت به اجرای مصوبه ها رصد داشته باشند.

وی گفت: تمامی مقدمات برای شتاب دادن به انجام آزمایش ها، نمونه گیری ها و نیز خدمات رسانی در بیمارستانها انجام شده است.

برادران اظهار داشت: میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در استان کم است و نیاز است که در این زمینه با همکاری دستگاه ها و رسانه ها، وضعیت بهبود یابد.

وی با اشاره به تعطیلی بازار و گلایه ها از خسارت تحمیل شده به اصناف گفت: اصناف استان جایگاه دوم استان های کشور را در همکاری و همراهی کسب کرده اند؛ بازاریان و اصناف همواره همراه بودند که این جای تقدیر و تشکر دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی خاطرنشان کرد: بر اساس آمار، ۲۶۷ نفر مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستنند که رقم بالایی است.

احتمال قرمز شدن تمامی شهرهای استان

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی خراسان شمالی هم در این نشست با ابراز نگرانی از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در استان گفت: تعداد مبتلایان بستری در استان نسبت به هفته های اخیر سه برابر شده است و پیش بینی می شود در هفته آتی وضعیت بدتری داشته باشیم.

سیداحمد هاشمی اظهار داشت: پیش بینی می می شود وضعیت کرونا در تمامی استان قرمز شود.

وی گفت: متاسفانه میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در استان کاهش یافته و به کمتر از ۷۰ درصد رسیده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی خراسان شمالی اظهار داشت: پیگیر هستیم تا در صورت نیاز، تمامی تخت های بیمارستان امام حسن(ع) در شهربجنورد جز بخش قلب، به مبتلایان به کرونا اختصاص یابد.

تهدید سلامت مردم جرم است

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بجنورد هم در این نشست با تاکید بر اینکه برگزاری هر نوع تجمع بدون رعایت پروتکل های بهداشتی ممنوع است گفت: تجمع ها به نوعی به مخاطره انداختن سلامت مردم و تهدید بهداشت است از این رو جرم محسوب می شود.

سیدجلال ایلالی اظهار داشت: در صورت مشاهده هر نوع اقدام که تهدید بهداشت باشد، مطابق قانون برخورد می شود.

وی افزود: کنترل ها بیشتر شده است، در شرایط کنون سلامت مردم از هر چیز مهم تر است، باید تعارف کنار گذاشته شود و با متخلفان برخورد می شود.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بجنورد گفت: برگزاری تجمع و مراسم بدون رعایت پروتکل های بهداشتی جرم است و ما آمادگی داریم تا نسبت به تشکیل پرونده قضایی و رسیدگی به جرم اقدام شود.

تنها راه، رعایت پروتکل های بهداشتی است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی هم گفت: تنها راه برای قطع زنجیره کرونا رعایت فاصله اجتماعی شامل زدن ماسک است.

دکتر افشین دلشاد اظهار داشت: برای قطع زنجیره کرونا باید تجمع ها و دوهمی ها کم شود و به حداقل برسد.

سیر صعودی آمار ابتلا به کووید ۱۹ در خراسان شمالی و قرار گرفتن سه شهرستان این استان در وضعیت قرمز این ویروس سبب شده است تا محدودیت‍‌های کرونایی بار دیگر به این خطه بازگردد.

به گزارش ایرنا، بر اساس اعلام نرم افزار ماسک، سه شهر خراسان شمالی شامل بجنورد، شیروان و اسفراین که سه شهرستان پرجمعیت استان هستند در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند.

این سه شهرستان بیش از ۷۰ درصد از جمعیت ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی را به خود اختصاص داده اند.