یزد– رئیس اداره دیسپاچینگ و کنترل شبکه شرکت برق منطقه‌‌ای یزد، اقدامات، مانور‌ها و دوره‌های برگزار شده در این اداره جهت افزایش قدرت تصمیم‌گیری همکاران خود در زمان‌های اضطراری را شرح داد.
به گزارش انتهاج به نقل از روابط عمومی شرکت برق منطقه‌‌ای یزد، رضا رضی برنامه‌ریزی و اجرای آموزش‌های تخصصی آنلاین با حضور مدرسان مجرب شرکت مدیریت شبکه و با همکاری دفتر آموزش شرکت برق منطقه‌‌ای یزد را یکی از این اقدامات دانست.
وی با بیان این‌که هدف از برگزاری این دوره‌ها و کلاس‌های تخصصی، افزایش قدرت تحلیل و سرعت تصمیم‌گیری در انجام مانور‌ها و حوادث شبکه در میان همکاران اداره دیسپاچینگ و کنترل شبکه است، ادامه داد: همکاران می‌توانند در شرایط خاص، تصمیماتی سریع و صحیح گرفته و برای فرماندهی جرأت داشته باشند.
دوره حفاظت‌های ویژه، بازیابی شبکه، معرفی به دوره‌های تخصصی کنترل فرکانس و آشنایی با نرم افزار PSSE تولید و نیروگاه در مرکز تخصصی آموزشی زنجان، برخی از دوره‌های برگزار شده در این اداره بوده است.
رضی همچنین با اشاره به تدوین سناریو در مورد بحران‌های احتمالی تصریح کرد: این سناریو‌ها به صورت آزمایشی در پست‌های منتظر قائم، ابرکوه، هرات، چاهک و مهریز اجرا شده و طی آن زمان و میزان توانایی جابجایی بار به پست‌های مجاور سنجیده شد.
رئیس اداره دیسپاچینگ و کنترل شبکه شرکت برق منطقه‌‌ای یزد، گفت: این سناریو که با همکاری شرکت توزیع نیروی برق استان، مدیران امور بهره برداری و مجری HSE شرکت برگزار شد؛ توانست قدرت تحلیل ما را از حوادث بالا برده و موجب تسلط و اطلاع بر راهکار‌های موجود جهت عبور از بحران و بازگردانی شبکه به حالت عادی شود.
وی همچنین تهیه ۴۹ گزارش عملکرد هفتگی از تجهیزات شبکه انتقال تحت پوشش را از دیگر اقدامات انجام شده برشمرد و افزود: طی این گزارش‌ها، وضعیت تجهیزات خارج از سرویس، تجهیزات برق دار شده جدید، تجهیزات ارتباطی، بارگیری پست‌ها و خطوط، گردآوری شده و موجب می‌شود ذهنیت لازم در مورد پست‌ها و وضعیت تجهیزات موجود در آن‌ها برای استفاده در مواقع معمول و یا اضطراری به دست آید.