یزد– مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد از افزایش ۱۹درصدی میزان مصرف آب در فروردین ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان یزد خبر داد.

به گزارش انتهاج به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان یزد، اصغر ریاضتی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب یزد در نشست با فرماندار مهریز، با اشاره به ضرورت بحث مدیریت مصرف گفت: برای مقابله با مشکل کم آبی و افزایش فرهنگ مدیریت مصرف، لازم است فرمانداری، شهرداری و دیگر ادارات همکاری و هماهنگی لازم را با این شرکت داشته باشند.

ریاضتی اظهارداشت: با توجه به تعداد زیاد روستاهای تحت تاثیر خشکسالی در این شهرستان، نیازمند همکاری دستگاه های شهرستان در راستای تامین تانکرهای آب رسان ثابت و سیار می باشیم.

وی با اشاره به اهمیت استفاده از لوازم کاهنده مصرف و تاثیر آن در بحث مدیریت مصرف خاطرنشان کرد: ضروری است تا قبل از فرا رسیدن فصل تابستان،تمامی ادارات به لوازم کاهنده از قبیل پرلاتور و سایبان کولر مجهز شوند.

وی وجود انشعابات غیرمجاز در سطح شهرستان و هدر رفت آب به دلیل شکستگی شبکه آبرسانی در پی فعالیت پیمانکاران شرکت گاز را از مشکلات این شهرستان عنوان کرد که باید اقدامات لازم در راستای رفع آن صورت گیرد.

مدیر امور آبفای مهریز نیز در این نشست با اشاره به وضعیت کمبود آب در این شهرستان گفت : ما علاوه بر کم آبی با مشکلاتی از قبیل کمبود منابع آب داخلی و کمبود تانکر آب ثابت جهت آبرسانی به مشترکین مواجه هستیم.

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آبفا در این نشست اظهار داشت : تمام نیاز آبی شهرستان ۲۵۰ لیتر بر ثانیه می باشد که منابع موجود تنها توان تولید ۱۷۰ لیتر بر ثانیه آب را دارا می باشد .

علمدار افزود: با وجود این شرایط سخت کم آبی  شرکت آبفا سعی دارد تا حد امکان با بحث جیره بندی آب در شهرستان مواجه نشود که این امر همکاری کامل مردم شریف را می طلبد.