به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

امان دردی آخوند یزدانی روز پنجشنبه در گفت گو با ایرنا اظهار داشت: دشمنان نظام جمهوری اسلامی از بدو پیروزی انقلاب اسلامی با تفرقه افکنی به دنبال بر هم زدن انسجام و وحدت شعیه و سنی بودند و تلاش های سربازان گمنام امام زمان (عج) در وزارت اطلاعات هر بار این نقشه ها را خنثی کرد.
وی اضافه کرد : در استان خراسان شمالی که رنگین کمان قومیت ها در کشور محسوب می شود، شعیه و سنی در تمام عرصه های انقلاب با وحدت و اتحاد حضور دارند و با انسجام داخلی بین قومیت ها نقشه های دشمنان نیز خنثی می شود.
امام جمعه اهل سنت بجنورد اظهارداشت : در هرجایی که دشمنان با نقشه های شوم خود به دنبال ایجاد اختلاف و بر هم زدن وحدت بین مسلمانان شعیه و سنی بودند، هوشیاری سربازان گمنام در وزارت اطلاعات این توطئه ها خنثی و اتحاد بین شعیه و سنی نیز بیشتر شد.
آخوند یزدانی امنیت فعلی کشور را مرهون جانفشانی نیروهای زحمت کش در وزارت اطلاعات دانست و خاطرنشان کرد : اشراف اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) نقطه کور ندارد، همه جا دشمن تحت نظر و رصد این تلاش گران است و تاکنون تمام توطئه‌ای دشمنان با حضور به موقع این نیروها نقشه بر آب شد.
امام جمعه مسجدالنبی اهل سنت بجنورد گفت: زحمات و خدماتی که سربازان گمنام امام زمان (عج) در ایجاد و حفظ امنیت در جامعه دارند ، ستودنی است و باید این خدمات را ارج نهاد و امنیت و آرامش کشور بدون حضور و موثر سربازان گمنام امام زمان (عج) قابل تصور نیست.
وی خاطرنشان کرد : بخشی از موفقیت های این نیروها در خنثی سازی توطئه دشمنان ، شناسایی جاسوسان داخلی و خارجی و اخلاگران اقتصادی ناشی از همکاری اطلاعاتی مردم با این سربازان گمنام امام زمان (عج) است و باید این همکاری دو جانبه برای برقراری امنیت اجتماعی و اقتصادی در کشور ادامه یابد.
استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که بخشی از این جمعیت را برادران اهل سنت تشکیل می دهند.