به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام رضا نوری در خطبه های مجازی این هفته نماز جمعه بجنورد با اشاره به شعار سال مبنی بر تولید، پشتیبانی و مانع زدایی اظهار داشت: باید موانع را از سر راه جهادگران عرصه تولید برداشت و در این صورت دشمنان ما توانایی شکست ما را نخواهند داشت.

وی واردات بی رویه را مانع بزرگی برای تولید کشور دانست و گفت: در مواردی کالاهای لوکس با تعرفه پایین وارد می شود که همان کالا هم در داخل تولید می شود.

وی با بیان اینکه واردات بی رویه باید مدیریت شود، عنوان کرد: تکیه اول ما باید بر تولیدات داخلی باشد ضمن اینکه باید زمان رسیدن کالا از تولید به مصرف کننده نیز مدیریت شود و از زمانبر بودن کالای وارداتی در گمرکات و انبارها جلوگیری کرد.

امام جمعه بجنورد واسطه گیری را مانع دیگر اقتصاد عنوان کرد و گفت: اگر زمان واردات کالا به مصرف کننده به درستی مدیریت شود واسطه گری نیز در اقتصاد کشور حذف می شود.

وی بیان کرد: ما نباید ابزارآلات کشاورزی و نهاده را با قیمت بالا به کشاورز بفروشیم و در عوض کالاهای استراتژیک کشاورزان را با قیمت خود خرید کنیم این تنها مواردی از موانع تولید است که باید برداشته شود.

شرکت در انتخابات تکلیف شرعی و قانونی است

حجت الاسلام نوری در ادامه به اهمیت مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: همه ما باید نسبت به سرنوشت جامعه و مردم حساس باشیم و فردی را انتخاب کنیم که کارآیی بیشتری برای نظام داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی کارآمدی را مهمترین ویژگی انتخاب اصلح بیان کرد و افزود: رییس جمهوری آینده باید فردی توانمند، کارآمد و پر انرژی باشد چرا که تمامی اختیار کشور را بر عهده دارد.

امام جمعه بجنورد تاکید کرد: هیات وزیران و معاونت برنامه و بودجه توسط رییس جمهوری انتخاب می شوند و این هیات برای تمام مباحث عمرانی، فرهنگی و معیشتی مردم تصمیم گیری می کنند از این لحاظ باید انتخابی اصلح را داشته باشیم.

وی انتخابات ریاست جمهوری را بسیار با اهمیت دانست و گفت: رییس جمهوری توانایی توسعه همه جانبه کشور را دارد در عوض می تواند پسرفت را برای کشور به ارمغان آورد بنابراین اهمیت این موضوع واضح است و باید فردی جهادی و با اخلاص انتخاب شود.

حجت الاسلام نوری تصریح کرد: رییس جمهوری که دشمن شناس باشد و به توان جوانان در تولید داخلی اعتقاد داشته باشد می تواند کشور را در برابر تحریم ها حفظ کند.

وی ادامه داد: کسی که می پذیرد وارد این کارزار شود باید خود را وقف مردم کند و با نگاه به داخل متکی بر اقتصاد مقاومتی باشد.

از برکات ماه رمضان بهره ببریم

حجت الاسلام نوری در ادامه به برکات ماه مبارک رمضان در آستانه ماه مهمانی خداوند اشاره کرد و گفت: ماه رمضان با سه ویژگی برکت، رحمت و مغفرت به زندگی ما انسانها وارد می شود و هر ویژگی اهمیت خاصی دارد که باید سرلوحه زندگی خود قرار دهیم.

وی دوران زندگانی پیامبر اکرم را نمونه ای از برکات جهان اسلام دانست و تصریح کرد: دوران زندگانی پیامبر بیشترین برکات را برای بشریت داشت و عرب را از جاهلیت نجات داد این در حالی است که تمامی این کمک های بشری هزینه ای برای جهان نداشت که این مدل از زندگی را باید سرلوحه قرار دهیم.

امام جمعه بجنورد افزود: همه ما با تاسی از زندگی پیامبر اسلام، حضرت علی و امام خمینی به استقبال ماه مبارک رمضان برویم چرا خداوند با نگاه بخشش و رحمت و مغفرت از مهمانان پذیرایی می کند.