به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

حجت الاسلام رضا نوری در خطبه های مجازی آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه بجنورد اظهار داشت: دشمن در این چهار دهه، همواره تنگدستی معیشت و عقب مانده ما را خواسته و از عزت ما بیم داشته است، این امر در دوران دفاع مقدس و در چهار دهه قبل به مردم ما ثابت شده است.

امام جمعه بجنورد افزود: در دفاع مقدس اگر منتظر می ماندیم که مجامع بین الملل حق ما را از رژیم بعث بگیرد، اکنون چیزی از ایران باقی نمی ماند، اگر منتظر می ماندیم که مشکل منافقان و یا داعش را آنان حل کنند، اگر معطل بودیم که در موضوع هسته ای حق ما گرفته شود، امروز در این نقطه نبودیم و حتی یک سانتریفیوژ تحویل ما نمی دادند.

وی افزود: نمی توان منتظر کمک جهان استبداد و یاری آن بود، مسوولان بدانند نمی توان بیش از این اعتماد به دشمن را تجربه کرد، رهبری هم فرموده اند نباید به دشمن اعتماد کرد، مسوولان بدانند نباید به حرف و امضاها اعتماد کرد.

وی با تاکید بر اینکه ملاک اعتماد به دشمن نه به حرف بلکه باید به عمل باشد گفت: اگر راست می گویند، ثروت بلوکه شده مردم ما را آزاد کنند و تحریم ارتباط بانکی را بردارند.

حجت الاسلام نوری اظهار داشت: در این سال ها، مذاکره بسیار کردیم و حتی حرف ها تمام شد، اما امروز هم حرف از مذاکره است اما در نطنر انفجار راه می اندازند و مسوولان سیاسی ما را تحریم می کنند.

وی در بخش دیگر سخنان خود با تاکید بر اهمیت انتخاب درست در انتخابات پیش رو گفت: رییس جمهور و نماینده مردم باید حافظ منافع مردم باشد، درد مردم را بشناسد و در دفاع از منافع مردم با روحیه انقلابی و شجاعت پیش برود، رییس جمهور باید دشمن ملت را بشناشد و جلوی دست درازی به منافع ملت را بگیرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: رییس جمهور، اختیارات بسیار وسیع دارد، بودجه، زندگی، فرهنگ و اقتصاد مردم به تصمیم رییس جمهور وابسته است، باید پای منافع مرم بایستد، نباید اجازه دهد منافع مردم در در داخل و خارج با احتکار، اختلاس و تصرف ناروا در بیت المال تهدید شود.