به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

حجت الاسلام رضا نوری روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: توسعه و پیشرفت در هر جامعه، نیازمند تامین امنیت است و در این زمینه، سربازان گمنام امام زمان(عج) با رصد جامعه و اشراف اطلاعاتی، تلاش دارند تا آسیب ها و مشکلات را شناسایی کنند.

وی تصریح کرد: یکی از مولفه های مهم در کنار معیشت و فرهنگ، امنیت است، برای تامین آن باید مجموعه های مختلف دست به دست دهند تا شاهد وجود امنیت در جامعه باشیم.

حجت الاسلام نوری گفت: ایران اسلامی ما، بدخواه و دشمن زیاد دارد، از ابتدای انقلاب اسلامی شاهد توطئه های دشمنان و ترورها بودیم، اما با وجود سربازان گمنام امام زمان(عج) دشمنان در رسیدن به اهداف خود ناکام مانده اند.

امام جمعه بجنورد گفت: سربازان گمنام، بدون نام و نشان، فضای کشور را رصد می کنند و در بسیاری موارد جلوی مشکلات را گرفته اند.

وی افزود: بر همه آشکار است که انجام فعالیت اقتصادی، فرهنگی بدون وجود امنیت میسر نیست، لازمه حضور سرمایه گذار در جامعه و کار برای رشد و توسعه اقتصادی، تامین و وجود امنیت است.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با بیان اینکه وجود امنیت سبب می شود تا بسترها برای توسعه همه جانبه در جامعه مهیا شود اظهار داشت: در این زمینه سربازان گمنام امام زمان(عج) نقش بسیار ارزنده ای دارند.

وی با اشاره به تنوع قومیت ها و فرهنگ ها در خراسان شمالی افزود: خوشبختانه در این استان، شیعه و سنی و اقوام مختلف به صورت مسالمت آمیز در کنار هم زندگی کرده و می کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی خاطرنشان کرد: این استان با تلاش تمامی نیروهای امنیتی و انتظامی بویژه سربازان گمنام امام زمان(عج) و وجود وحدت بین تمامی اقوام و شیعه و سنی یکی از استان امن کشور است.

میلاد امام زمان (عج) روز سربازان گمنام ولی عصر نام گرفته است.