به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

مهدی مودی روز پنجشنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امتحانات حضوری با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار می شود و جای نگرانی برای خانواده‌ها وجود ندارد.

وی بیان داشت: تمهیدات لازم از نظر رعایت پروتکل های بهداشتی برای حضور دانش آموزان درحوزه های امتحانات نهایی در استان پیش بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه پایه‌های نهم و دوازدهم و بزرگسالان در ردیف پایه‌های سرنوشت‌ساز و پراهمیت در نظام آموزشی است، گفت: به همین دلیل امتحانات پایان سال تحصیلی این ۲ پایه به‌ صورت حضوری برگزار می شود.

وی تصریح کرد: امتحانات نهایی دانش‌آموزان در خراسان شمالی با سراسر کشور از ۲۷ اردیبهشت تا ۲۲ خرداد ماه سالجاری برگزار می‌شود.

وی گفت: از مجموع ۱۸۰هزار دانش آموز استان تعداد ۲۲ هزاردانش‌آموز پایه نهم و پایه دوازدهم تشکیل می‌دهند.
وی عنوان کرد: با توجه به وضعیت قرمز کرونایی خراسان شمالی و رعایت موازین بهداشتی، امتحانات پایه‌ها و مقاطع تحصیلی دیگر از طریق شبکه شاد به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

وی در ادامه گفت: در مقطع ابتدایی نیز معلمان بر اساس ارزیابی‌ عملکرد دانش آموزان در طول سال تحصیلی، نتایج نهایی را ثبت و اعلام می کنند.

۱۸۰هزار دانش آموز خراسان شمالی در بیش از ۲ هزار باب آموزشگاه استان زیر نظر ۱۴ هزار نفر معلم تحصیل می کنند که از این تعداد ۱۰۴ هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی و مابقی متوسطه است.

براساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از ابتدای فروردین ماه سال جاری تا ششم اردیبهشت ۷۱ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند.

آمار مرگ بیماران کووید ۱۹ از ابتدای شیوع این بیماری تا ششم اردیبهشت امسال در خراسان شمالی به یک هزار و ۱۳۶ نفر رسیده است و از هشت شهرستان استان نیز هفت شهرستان در وضعیت قرمز و تیره قرار دارند و راز و جرگلان تنها شهرستان استان در وضعیت نارنجی است که در روزهای گذشته آمار بیماران بستری در این شهرستان نیز روند افزایشی به خود گرفته است و احتمال قرمز شدن آن نیز وجود دارد.