بیرجند – مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از امدادرسانی هلال احمر به هزار و ۲۰۲ حادثه در هشت ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش انتهاج، محمد رحیم شهریاری در نشستی با خبرنگاران با بیان اینکه تعداد حوادث نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۹ درصد افزایش داشته است، گفت: ۶۳ درصد از این ماموریت ها در حوادث جاده ای، ۹ درصد خدمات حضوری، ۱۰ درصد سیل و آبگرفتگی، ۱۳ درصد حوادث شهری و یک درصد دیگر موارد بوده است.

وی با بیان اینکه طی ماموریت های هشت ماهه سال جاری به هشت هزار و ۲۸۸ حادثه دیده امدادرسانی شده است، اظهار کرد: ۳۱ درصد از این افراد در حوادث جاده ای، هشت درصد به صورت حضوری، ۵۳ درصد در حوادث سیل و آبگرفتگی، سه درصد در حوادث شهری و یک درصد در دیگر زمینه ها خدمات گرفته اند.

وی با بیان اینکه تعداد حوادث هشت ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۹ درصد افزایش داشته است، افزود: همچنین حادثه دیدگان جاده ای نسبت به سال گذشته ۳۸ درصد افزایش یافته است.

نجات ۶۴۰ نفر توسط نیروهای هلال احمر استان

شهریاری خاطر نشان کرد: در این حوادث ۶۴۰ نفر توسط نیروهای هلال احمر نجات یافته اند که از این تعداد ۱۱۰ نفر سرپایی درمان و ۵۳۰ نفر به مراکز درمانی منتقل شده اند.

وی با بیان اینکه چهار هزار و ۹۰۳ نیروی هلال احمر در قالب هزار و ۷۹۶ تیم عملیاتی به این حوادث امدادرسانی داشته اند، افزود: همچنین هزار و ۷۶۰ خودروی نجات و هزار و ۴۱ دستگاه آمبولانس در این حوادث به کارگیری شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی یادآور شد: عملیات های امداد هوایی سال جاری با ۲۱ سورتی پرواز انجام شده است.

وی با بیان اینکه طی این مدت دو هزار و ۹۶۷ نفر توسط پایگاه های هلال احمر اسکان داده شده اند، گفت: همچنین ۲۱۷ مورد عملیات رهاسازی توسط نیروهای هلال احمر انجام شده است.