تهران - رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به 16 هزار و 845 نفر در ۱۱۹ محور کوهستانی ۱۹ استان کشور خبر داد.

تهران – رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به ۱۶ هزار و ۸۴۵ نفر در ۱۱۹ محور کوهستانی ۱۹ استان کشور خبر داد.

به گزارش انتهاج، مرتضی سلیمی با تشریح عملیات امداد رسانی از ۱۹ بهمن تا ساعت ۱۷ امروز ۲۲ بهمن ماه گفت: ۱۹ استان آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، اصفهان، ایلام، تهران، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، زنجان، سمنان، قزوین، کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران و همدان متاثر از کولاک برف بوده اند.

این مقام مسوول اظهار کرد: در این مدت در ۱۱۹ محور کوهستانی به ۱۶ هزار و ۸۴۵ نفر امداد رسانی شده که از این تعداد ۸۷ نفر به مناطق امن و ۲۱ نفر به مراکز درمانی منتقل شده اند.

وی همچنین از اسکان اضطراری چهار هزار و ۳۱۶ نفر در این مدت خبر داد و افزود: همچنین ۶۹۹ خودرو از کولاک برف رها سازی شدند.

رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر با بیان اینکه ۲۰۳ تیم متشکل از یک هزار و ۱۰۶ نفر در عملیات امدادرسانی فعالیت داشته اند، خاطر نشان کرد: توزیع ۳ هزار و ۶۷۸ تخته پتو، ۸۰۰ بسته غذایی،۹۹۷ کیلوگرم خرما، ۹ هزار و ۸۷۴ قرص نان چهار هزار و ۸۷۵ بطری‌آب معدنی، ۵ هزار و ۳۰۲ بسته بیسکوییت و یک هزار و ۷۸۹ قوطی کنسروجات را از جمله اقدامات این سازمان بود.

سلیمی یادآور شد: امدادرسانی در اردبیل، گیلان، قزوین، زنجان و مازندران ادامه دارد.

این مطلب را هم ببینید
برگزاری انتخابات در۵۵ هزار شعبه اخذ رأی