بجنورد - معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان شمالی از امداددرسانی به 230 مسافر گرفتار در کولاک استان خبر داد و گفت: امدادگران این جمعیت در قالب پنج گروه امدادی در شبانه‌روز گذشته به ۲۳۰ مسافر گرفتار در برف و کولاک، امداد رسانده‌اند.

بجنورد – معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان شمالی از امداددرسانی به ۲۳۰ مسافر گرفتار در کولاک استان خبر داد و گفت: امدادگران این جمعیت در قالب پنج گروه امدادی در شبانه‌روز گذشته به ۲۳۰ مسافر گرفتار در برف و کولاک، امداد رسانده‌اند.

به گزارش انتهاج، ابوالفضل محبان اظهار کرد: در این مدت، امدادگران جمعیت هلال احمر استان، به ۴۵ دستگاه خودرو گرفتار در کولاک کمک و نسبت به رهایی آنها اقدام کرده اند.

وی افزود: در محور بجنورد – آشخانه ۳۵ دستگاه خودرو رها سازی و به ۱۲۰ مسافر امداد رسانی شده و همچنین در محور بجنورد- اسفراین نسبت به رهاسازی ۹ دستگاه خودرو و امدادرسانی به ۳۶ نفر اقدام شد.

وی خاطرنشان کرد: ۸۰ نفر از مسافران گرفتار در برف و کولاک در مسجد روستای ایرج اسفراین اسکان یافته و ۸۰ تخته پتو میان آنان توزیع شد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان شمالی یادآور شد: چهار نفر از مسافران هم در پایگاه بدرانلوی بجنورد به صورت اضطراری اسکان داده شدند.

فعالیت ۱۹ پایگاه هلال‌احمر در طرح زمستانی

محبان در ادامه از فعالیت ۱۹ پایگاه امداد و نجات در طرح زمستانی امسال خبر داد و گفت: این پایگاهها آماده خدمات‌رسانی به مسافران گذری در محورهای ارتباطی این استان است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان شمالی تصریح کرد: پایگاه های جمعیت هلال احمر، شامل ۱۲ پایگاه ثابت، ۶ پایگاه سیار و موقت و یک پایگاه کوهستان است و علاوه بر این از ظرفیت یک گروه پنج نفره واکنش سریع و یک گروه سه نفره پایگاه امداد هوایی استفاده می شود.

این مطلب را هم ببینید
مسدود شدن بیش از ۲۰۰ راه روستای میانه