به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی، احمد برادران در نشست هم اندیشی سفیران مشارکت انتخابات استان گفت: انتظار ما از دستگاه های دولتی این است که به وظایف خود در بخش تسهیلگری کارها عمل و اقدامات انجام شده را به خوبی اطلاع رسانی کنند و تنها به مردم محوری انتخابات تکیه نکنند.

وی افزود: فضای استان در آستانه انتخابات به فضای گفتمان اجزای حاکمیت و کارگزاران نظام برای جلب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات تبدیل شده است.

برادران خطاب به مدیران اجرایی حاضر در نشست با بیان اینکه انتخابات موضوع ملی است، تاکید کرد: انتظار ما از سفیران مشارکت جلب مشارکت زیر مجموعه کارکنان، فعالان و جامعه هدف هر دستگاه اجرایی در پای صندوق های رای است.

وی با اشاره به شناسایی اقشار گوناگون برای حضور در پای صندوق های رای گفت: انسجام و تحرک در حوزه های مختلف از جمله اصناف، ورزشکاران، فرهنگیان و بانوان برای مشارکت حداکثری در انتخابات بسیار مهم است.

بر اساس آخرین آمار سرشماری عمومی نفوس و مسکن، خراسان شمالی یک هزار و ۲۹۹ و روستا دارد که انتخابات شوراهای اسلامی در ۷۴۷ روستای بالای ۲۰ خانوار جمعیت برگزار می شود.

هم اکنون حدود ۲ هزار و ۳۰۰ نفر عضو شوراهای اسلامی روستا در خراسان شمالی هستند که از این تعداد ۲ هزار و ۲۵۰ نفر مرد و ۵۰ نفر زن هستند.

انتخابات سیزدهمین دوره رییس جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ در استان خراسان شمالی نیز برگزار می شود.