یزد-بنابر اطلاعیه شماره یک ستاد انتخابات استان یزد به آگاهی مردم عزیز استان می‌رساند با توکل به خداوند متعال و عنایات حضرت ولی عصر(عج)؛ انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی در روز جمعه ٢٨ خرداد ماه ۱۴۰۰ برگزار می شود.

به گزارش انتهاج به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، در اطلاعیه شماره یک ستاد انتخابات استان یزد آمده است،در اولین فر‌آیند اجرایی انتخابات و براساس جدول زمان‌بندی امده است ابتدا ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهرها از ساعت ۸ صبح روز چهارشنبه تاریخ ۲۰ اسفندماه ۱۳۹۹ آغاز و تا ساعت ۱۸ روز سه شنبه تاریخ ۲۶ اسفند ماه ۱۳۹۹ (جمعاً به مدت ۷ روز) ادامه می یابد.

دوم براساس تبصره ۳ ماده ۳۰ قانون انتخابات شوراهای اسلامی، داوطلبان در هنگام ثبت نام باید گواهی عدم سوء پیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از ۳ ماه نگذشته باشد را ارائه نمایند.

لذا داوطلبان شوراهای اسلامی شهرها با مراجعه به دفاتر خدمات قضائی یا دفاتر پلیس ۱۰+ یا سامانه جامع خدمات الکترونیک قضایی (WWW.ADLIRAN.IR) نسبت به دریافت گواهی عدم سوء پیشینه اقدام و هنگام ثبت نام ارائه نمایند.

با استناد به ماده ۳۲ قانون انتخابات شوراهای اسلامی، اشخاصی که به واسطه مقام و شغل خود از داوطلب شدن برای شوراهای اسلامی محرومند باید قبل از ثبت نام از سمت خود استعفا کنند.

شهرداران، مدیران مناطق شهرداری و موسسات و شرکت های وابسته و دهیاران از عضویت در شورای اسلامی شهر و روستای محل خدمت محرومند، مگر آنکه قبل از ثبت نام از سمت خود استعفا نموده و به هیچ وجه در آن پست شاغل نباشند.