خمین – مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی گفت : عملیات تکمیلی مربوط به ساخت ۲۱۰ واحد از منازل سیل زده استان مرکزی توسط بسیج سازندگی در دست اقدام است .

به گزارش انتهاج، امید محترمی عصر روز پنج شنبه در حاشیه سفر فرمانده کل سپاه پاسداران به خمین برای افتتاح یک کارگاه اشتغال، اظهار داشت: در سطح استان ۴۷۰ گروه جهادی شناسنامه دار وجود دارد و فعالیت های آنها مستمر می باشد. پروژه های بسیج سازندگی کوچک و زود بازده است که تاکنون ۳۶۲ طرح در سطح استان توسط گروه های جهادی به بهره برداری رسیده است.

وی ادامه داد: انجام پروژه محرومیت زدایی از اولویت های فعالیت گروه های جهادی است و در بحث سیل جهاد گران در استان های ایلام، کرمانشاه، خوزستان، لرستان و مرکزی خدمات موثری انجام دادند.

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی گفت: فعالیت های جهاد گران در جریان سیل اخیر به پاک سازی ۲۹۰ واحد مسکونی و خیابان ها از گل و لای منجر شده است.

محترمی افزود: امسال همایش جهاد گران عاشورایی ذیل کنگره نقش امام راحل و ۶۲۰۰ شهید استان برگزار شد. ۳۰۰ گروه جهادی در ۲۸۰ منطقه استان خدمات عمرانی، پزشکی، بهداشتی، اقتصادی ارایه کردند و اکثرا گروه های تخصصی محور هستند.

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی اظهار کرد: امسال در جریان سیل اخیر در استان به بیش از پنج هزار واحد مسکونی آسیب وارد شده است به طور مثال در روستای مزرع قاسم خمین خانه های خشتی و گلی تخریب شدند، البته با تلاش جهاد گران ۱۱واحد آن آماده شده و در شرف بهره برداری است.

محترمی گفت: پروژه های جهاد گران شامل لایروبی قنوات، انتقال آب، تجهیز و تعمیر مدارس، فعال کردن خانه بهداشت و… است.

  • منبع خبر : مهر