پارس آباد – استاندار اردبیل از ایجاد هزار شغل تا پیش از پایان سال جاری در بزرگترین شهرک گلخانه‌ای کشور در شهرستان پارس آباد خبر داد.

به گزارش انتهاج، اکبر بهنام‌جو در بازدید از شهرک گلخانه‌ای شهرستان پارس آباد در خصوص اشتغالزایی در این مجموعه اظهار کرد: بر اساس آمار به ازای هر هکتار بین پنج تا هفت نفر اشتغالزایی در این شهرک پیش بینی می‌شود که با توجه به اینکه امسال وسعت شهرک گلخانه‌ای پارس آباد به ۲۰۰ هکتار می‌رسد، نزدیک هزار نفر اشتغال‌زایی تا پیش از پایان سال جاری امکان پذیر خواهد شد.

وی افزود: از هزار و ۵۰۰ هکتاری که وسعت کلی این منطقه می‌باشد، ۴۰۰ هکتار واگذار شده و ۱۱۰ هکتار هم در حال اجرا است تا از این ۱۱۰ هکتار نزدیک بیست هکتار آماده بهره برداری شود.

استاندار اردبیل یادآور شد: شهرک گلخانه‌ای شهرستان پارس آباد با مشارکت بخش خصوصی و تلاش فرمانداری، جهاد کشاورزی و تمام اداراتی که خدمات رسان هستند در حال بهره برداری بوده تا با بهره برداری از آن گام جدی در رونق تولید و اشتغال برداشته شود.

بهنام‌جو با اشاره به نامگداری شعار سال به نام «رونق تولید» توسط مقام معظم رهبری، ادامه داد: با متصل شدن خط ریلی پارس آباد به جمهوری آذربایجان شاهد صادرات محصولات این شهرک گلخانه ای به خارج از کشور خواهیم بود.

گفتنی است بزرگترین شهرک گلخانه‌ای کشور در شمال استان و شهرستان پارس آباد در حال احداث بوده که با افتتاح آن می‌توان در اشتغال زایی و رونق تولید در این بخش موفق ظاهر شد.