بجنورد - سومین دوره مسابقات جهانی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی که به میزبانی بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی جریان داشت، چهارشنبه‌شب با قهرمانی ایران پایان یافت.

بجنورد – سومین دوره مسابقات جهانی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی که به میزبانی بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی جریان داشت، چهارشنبه‌شب با قهرمانی ایران پایان یافت.

به گزارش انتهاج، در این مسابقات که با شرکت ۱۰۰ ورزشکار از ۲۱ کشور برگزار شد، تیم ها و ورزشکاران شرکت کننده در رشته های تیمی و مهارت های فردی زورخانه ای و کشتی پهلوانی به پیکار پرداختند که در پایان تیم جمهوری اسلامی ایران با مجموع ۱۴۶ امتیاز عنوان نخست را به دست آورد، جمهوری آذربایجان با ۱۳۰ امتیاز دوم شد و عراق با ۱۱۶ امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفت.

ریز نتایج این مسابقات به شرح زیر است:

رشته تیمی

تیم ملی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی جمهوری اسلامی ایران با ترکیب پژمان سکونتی (کردستان)، احسان حدادی (گلستان)، محمدرضا ابوالحسنی (اصفهان)، عباس مرادی زاده (یزد) و سوران الله مرادی (کردستان) با غلبه بر دیگر حریفان خود و با کسب ۷۰۱ امتیاز مقام نخست این رشته را از آن خود کرد.
ورزشکاران عراق با ۴۸۴ امتیاز نائب قهرمان شدند و جمهوری آذربایجان و افغانستان به ترتیب با ۴۷۰ و ۳۷۳ امتیاز در رده های سوم و سوم مشترک قرار گرفتند.

رشته سنگ

سوران الله مرادی ورزشکار تیم ملی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی جمهوری اسلامی ایران با غلبه بر دیگر حریفان خود و با کسب ۲۹۱ امتیاز مقام نخست این رشته را از آن خود کرد.

رأفت ذاکر (جمهوری آذربایجان) با ۱۱۴ امتیاز نائب قهرمان شد و لوو سینگ (هند) و جهانگیر عرب اف (تاجیکستان) به ترتیب با ۱۰۰ و ۹۸ امتیاز در رده های سوم و سوم مشترک قرار گرفتند.

رشته کباده

جابر صبری عبدالامیر ورزشکار تیم ملی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی عراق با غلبه بر دیگر حریفان خود و با کسب ۴۴۸ امتیاز، مقام نخست این رشته را از آن خود کرد.
سوران الله مرادی (ایران) با ۴۳۰ امتیاز نائب قهرمان شد و محمدنوراعلا سالم اف (جمهوری آذربایجان) و سری ساروت چنورا رای(بنگلادش) به ترتیب با ۳۵۳ و ۳۳۶ امتیاز در رده های سوم و سوم مشترک قرار گرفتند.

رشته چرخ چمنی

عباس مرادی زاده ورزشکار تیم ملی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی جمهوری اسلامی ایران با غلبه بر دیگر حریفان خود و با کسب ۷۲۵ امتیاز، مقام نخست این رشته را از آن خود کرد.

حسین محمدحمید (عراق) با ۳۱۶ امتیاز نائب قهرمان شد و اورخان میرزا خانلر (جمهوری آذربایجان) و مصطفی نورستانی (جمهوری افغانستان) به ترتیب با ۳۱۱ و ۲۹۸ امتیاز در رده های سوم و سوم مشترک قرار گرفتند.

رشته میل بازی

پژمان سکونتی ورزشکار تیم ملی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی جمهوری اسلامی ایران با غلبه بر دیگر حریفان خود و با کسب ۷۹۸ امتیاز، مقام نخست این رشته را از آن خود کرد.

عامرابراهیم حسین البداغی (عراق) با ۳۷۹ امتیاز نائب قهرمان شد و خیام عروج اف (جمهوری آذربایجان) و عبدالمنیر رئوفی(افغانستان) به ترتیب با ۲۵۳ و ۱۰۵ امتیاز در رده های سوم و سوم مشترک قرار گرفتند

رشته چرخ تیز

محمدرضا ابوالحسنی ورزشکار تیم ملی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی جمهوری اسلامی ایران با غلبه بر دیگر حریفان خود و با کسب ۴۲۲ امتیاز، مقام نخست این رشته را از آن خود کرد.

جابر صبری عبدالامیر (عراق) با ۳۶۹ امتیاز نائب قهرمان شد و اورخان میرزا خانلر اف (جمهوری آذربایجان) و کیزا لوبیگا (اوگاندا) به ترتیب با ۲۸۷ و ۱۹۶ امتیاز در رده های سوم و سوم مشترک قرار گرفتند.

رشته میل گیری سنگین

امین شهریاری ورزشکار تیم ملی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی ایران با غلبه بر دیگر حریفان خود و با کسب ۵۹۰ امتیاز، مقام نخست این رشته را از آن خود کرد.
خیام عروج اف (جمهوری آذربایجان) با ۳۹۱ امتیاز نائب قهرمان شد و ریحا غالب الگبوری (عراق) و نوروز عرب اوف(تاجیکستان) به ترتیب با ۲۸۲ و ۲۱۶ امتیاز در رده های سوم و سوم مشترک قرار گرفتند.

رشته کشتی پهلوانی

وزن ۵۰ تا ۶۰ کیلوگرم:

محمدایرفان ساپوترا (اندونزی)، مشتاق حسن شریفی (افغانستان)، عباس مرادی زاده (ایران) و رنزو احمد (بنگلادش)

وزن ۶۰ تا ۷۰ کیلوگرم:
ممدی سلام اف (جمهوری آذربایجان)، حیدر عبدالامیر (عراق)، محمدرضا ابوالحسنی (ایران) و سراج الاسلام (بنگلادش)

وزن ۷۰ تا ۸۰ کیلوگرم:
رفعت گولالیف (جمهوری آذربایجان)، حسین محمد حمید (عراق)، حکیم الله بیک زاد (افغانستان) و دیبو رای (بنگلادش)

وزن ۹۰ کیلوگرم:
بیرژن شیمردن (قزاقستان)، سوران الله مرادی (ایران)، سری ساروت چانورا رای (بنگلادش) و عمار ابراهیم حسین او دگه (عراق)

وزن مثبت ۹۰ کیلوگرم:
ووسال یاشار جواد اف (جمهوری آذربایجان)، یون جاناتان (کامرون)، نوروز عرب اف (تاجیکستان)، موسی شکی کاگوما (تانزانیا)

سومین دوره مسابقات جهانی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی، از دوشنبه هفته جاری به مدت سه روز با حضور ۱۰۰ ورزشکار از ۲۱ کشور در سالن ورزشی سالوک دانشگاه بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی برگزار شد.

علاوه بر ایران، ورزشکارانی از لهستان، استونی، ترکیه، قبرس، مجارستان، کره جنوبی، اوکراین، آذربایجان، بنگلادش، هندوستان، اندونزی، قزاقستان، تاجیکستان، ازبکستان، عراق، افغانستان، تانزانیا، اوگاندا، زیمباوه و کامرون در این مسابقات شرکت کردند.