به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

محمدجواد تشکری روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بارندگی های خوب و موثر هفته جاری موجب شد تا بخشی از تنش و تشنگی دیمزارها کاهش یابد.

وی افزود: بارندگی ها همچنین سبب شد تا کشتزارهای آبی دست کم برای یک نوبت آبیاری شود.

۱۸۶ هزار و ۱۰۲ هکتار محصول گندم و جو در سال زراعی جاری کشت‌شده است که ۱۱۵ هزار و ۴۰۲ هکتار آن دیم است.

خراسان شمالی با جمعیت بیش از ۸۶۳ هزار نفر ۳۴۴ هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد که از این سطح ۳۰۰ هزار هکتار کشتزار است و بیش از ۸۰ هزار بهره بردار بخش کشاورزی در این حوزه فعالیت می‌کنند.

بارش ۶۰ میلی متر باران در ارکان بجنورد

رییس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی هم به خبرنگار ایرنا گفت: هفته جاری ۶۰ میلی متر بارندگی در ایستگاه ارکان بجنورد ثبت شده است که بیشترین میزان بارش را در استان دارد.

مهری هاشمی دوین اظهار داشت: سامانه بارشی از اوایل هفته استان را در بر گرفته و در بارش باران در تمام شهرستان های استان گزارش شده است.

وی افزود: بارندگی در ایستگاه شوقان ۵۸.۵، آبچور ۵۶، درکش ۴۹.۴، مهمانک ۴۹، گرمه ۳۸.۹ و در بجنورد ۲۲.۸ میلی متر ثبت شده است.

هاشمی دوین اظهار داشت: بارندگی تا پایان هفته تداوم دارد و به صورت پراکنده و خفیف در مناطق مختلف استان پیش بینی شده است.

رییس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی افزود: دمای هوا تا روز جمعه چهار تا ۶ درجه سانتیگراد افزایش خواهد داشت.

وی گفت: در شبانه روز گذشته کوسه با کمینه دمای ۹ خنک ترین و دشت با بیشینه دمای ۱۹ درجه سانتیگراد گرم ترین نقطه استان بوده است.

رییس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی اظهار داشت: در این مدت کمینه دمای بجنورد ۱۲ و بیشینه دمای آن ۱۴ درجه سانتیگراد بوده است.

میانگین بارندگی سالانه در خراسان شمالی ۲۴۰ میلی متر است.