به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

به گزارش خبرنگار ایرنا، براساس گزارشات مردمی براثر شدت بارش باران تابستانی در شهرستان مرزی راز و جرگلان که با بالا آمدن سطح آب رودخانه محور ارتباط تنگه ترکمن به شهر راز و مبادی اصلی این شهرستان به بجنورد به طور موقت مسدود شد.
براساس این گزارش همچنین با بالا آمدن آب در معابر عمومی ، رونآب وارد برخی مغازه ها و واحدهای مسکونی روستاییان شهرستان شد به طوری که تعدادی از واحدهای مسکونی و مغازه ها دچار آبگرفتگی سطحی شدند.
بارش باران تابستانی که از پنج شنبه شب در برخی شهرستان های استان خراسان شمالی شروع شد، باعث برجای گذاشتن خسارت در برخی روستاهای شهرستان راز و جرگلان به میزان حدود ۲۰۰ میلیارد ریال، مانه و سملقان حدود ۷۵ میلیارد ریال و برخی مناطق شهرستان شیروان و بجنورد شد که تاکنون گزارشی از میزان خسارت ناشی از باران تابستانی در این ۲ شهرستان اعلام نشد.
طبق گزارش هواشناسی سامانه ناپایدار جوی که از اواخر هفته گذشته وارد استان خراسان شمالی شد، اواخر امشب از استان خارج می شود و به تدریج در روزهای آینده دمای هوا در برخی شهرستان ها تا ۴۰ درجه سانتیگراد می رسد.
بازگشایی محورهای اصلی راز و جرگلان

بخشدار مرکزی شهرستان مرزی رازوجرگلان با تایید خسارت باران تابستانی روز جاری در این شهرستان گفت: بارش رگباری عصر امروز و روان آب های ناشی از آن به برخی واحدهای صنفی و مسکونی شهر رازو خسارت زده است که میزان خسارت ها از سوی کارشناسان و کشاورزی و ستاد مدیریت بحران این شهرستان ها در دست بررسی است.

علی مقیمی افزود: همچنین ورودی تنگه ترکمن و شهرستان رازوجرگلان بدلیل بارش شدید مسدود شده بود که بلافاصله با کمک عوامل راهداری شهرستان بازگشایی شد و هم اکنون هچیگونه محدودیتی برای تردد در شهرستان وجود ندارد.

شهرستان مرزی راز وجرگلان در ۱۶۰ کیلومتری شمال استان خراسان شمالی واقع است که در سال زراعی جاری به دلیل کاهش ۵۰ درصدی بارش نسبت به مدت مشابه سال قبل یکی از مناطق تحت خشکسالی شدید استان قرار دارد.

در حالی بارش باران سیل آسا باعث خسارت شدید به کشاورزان این منطقه شده است که بلایای طبیعی در سال جاری بیش از ۱۶ هزار میلیارد ریال به بخش کشاورزی استان خسارت وارد کرده است.