به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

جواد نظری روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این میزان خسارت مربوط به بارندگی در بازه زمانی عصر پنجشنبه تا روز شنبه است اظهار داشت: ۱۰۰ میلیارد ریال از این خسارت ها مربوط به حوزه جاده ها و مابقی مربوط به بخش کشاورزی و دامداری است.

وی افزود: در اثر بارندگی ها ۵۹ کیلومتر از جاده های استان خسارت دید همچنین به ۲۱ دستگاه ابنیه در محورهای مختلف آسیب وارد شد.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی اظهار داشت: در اثر بارندگی های اخیر، ۳۵۰ راس دام سبک و سه راس دام سنگین تلف شد.

وی با بیان اینکه بر اثر بارندگی های اخیر، سه کیلومتر کانال آبرسانی، ۱۵ رشته قنات، هشت کیلومتر جاده بین مزارع آسیب دیده است، اظهار داشت: بارندگی ها به ٩٩۵ هکتار کشتزار و هزار و ٣٧٠ هکتار باغ خسارت وارد کرده است.

بارش های رگباری باران و بارش تگرگ اخیر، موجب خسارت های زیاد در بخش های مختلف خراسان شمالی شد که بیشترین آن از شهرستان جاجرم گزارش شده است.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی خراسان شمالی، بارندگی چند روز اخیر از تمامی شهرستان های استان گزارش شد و میزان بارش تجمیعی در برخی از ایستگاه ها همچون ارکان و آبچور در بجنورد به بیش از ۶۰ میلی متر رسید.