یزد– فاطمی استاندار به همراه صادقیان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد ، مدیر عامل شرکت آبفا و جمعی دیگر از مسئولین استانی از روند اجرایی پروژه آبرسانی به ۵۸ روستای شهرستان بهاباد بازدید نمودند.
به گزارش انتهاج به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان یزد: در این بازدید مدیرعامل شرکت آبفا توضیحاتی در خصوص درصد پیشرفت پروژه آبرسانی ،اعتبار مورد نیاز و …. ارائه داد.
مدیر عامل شرکت آبفا گفت : پروژه مجتمع آبرسانی به ۵۸ روستای شهرستان بهاباد با پیشرفت ۴۸ درصدی و با برآورد اعتباری بالغ بر ۵۹۰ میلیارد ریال در حال اجرا می باشد .
اصغر ریاضتی اظهارداشت با ظرفیت تامین ۱۶ لیتر بر ثانیه آب، در راستای رفع نیاز آبی ۵۸ روستای بخش آسفیج بهاباد در حال اجرا می باشد .
ریاضتی خاطرنشان کرد: این پروژه با خط انتقالی به طول ۸۷ کیلومتر و خط توزیع آب به طول ۴۲ کیلومتر در حال اجرا است .
وی افزود : این مجتمع آبرسانی شامل ۱۸ باب ایستگاه پمپاژ جهت انتقال آب به مناطق بالادست و ۲۱ باب مخزن ذخیره آب با حجم دو هزار و ۵۵۰ متر مکعب در نظر گرفته شده است.
مدیرعامل شرکت آبفای یزد با بیان اینکه با اتمام این عملیات پنج هزار و ۸۲۸ نفر، تحت پوشش آب شرب و بهداشت قرار می‌گیرند، یادآور شد: در حال حاضر آب شرب و بهداشت روستاهای شهرستان بهاباد از منابع موجود شهرستان و همچنین از طریق آبرسانی سیار تامین می‌شود که با اتمام این پروژه مشکل کمبود در روستاها رفع می‌شود.
هم چنین در ادامه ی این سفر ، مسئولین از روند اجرای پروژه فاضلاب بخش آسفیج نیز بازدید نمودند.