کرج - قائم مقام گروه صنعتی ایران خودرو گفت: با بومی سازی قطعات کمیاب خودروها ، ۱۴۰ هزار نیروی انسانی تعدیل شده این مجموعه طی ماه های اخیر به محل کار خود بازگشتند.

کرج – قائم مقام گروه صنعتی ایران خودرو گفت: با بومی سازی قطعات کمیاب خودروها ، ۱۴۰ هزار نیروی انسانی تعدیل شده این مجموعه طی ماه های اخیر به محل کار خود بازگشتند.

به گزارش انتهاج، حسن وفادار ینگجه روز دوشنبه در آیین راه اندازی خط تولید فریم داشبورد خودرو دنا، در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز اظهار کرد: جوانان این مرز و بوم با بومی سازی قطعات توانستند این مجموعه را سرپا نگه دارند و بخش های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خودرو نیز در داخل تولید کنند.

وی افزود: پیش از ورود مدیریت جدید ایران خودرو روزانه یک هزار دستگاه خودرو در این مجموعه به صورت ناقص تولید می‌شد و قطعات با فناوری بالا تامین نمی‌شد و خودروهایی تولیدی در کف پارکینگ بود.

 ایران خودرو برنامه‌ای برای افزایش قیمت ندارد

وی خاطر نشان کرد: در ۶ ماه اخیر با توجه به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اتکا به تولید داخل، این مجموعه در قطعات خودرو خودکفا شده و با بومی سازی توانسته در روز بیش از ۲ هزار دستگاه خودرو تولید کند.

وفادار ینگجه در ادامه افزود: گروه صنعتی ایران خودرو در تلاش است تا میزان تولید روزانه را به ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو با کیفیت بالا برساند.

قائم مقام گروه صنعتی ایران خودرو ادامه داد: در زمان حاضر پنج خودروی دنا پلاس، پژو پارس اتومات، پژو پارس معمولی، پژو ۲۰۷ صندوقدار و سمند سورن در این مجموعه افزایش کیفی دارد.

وی گفت: ایران خودرو برنامه‌ای برای افزایش قیمت ندارد و بالا رفتن قیمت موجود در بازار متاثر از رانت هایی است که دلالها در بازار ایجاد کرده‌اند.

این مطلب را هم ببینید
پیش بینی مشارکت 50 درصدی در انتخابات

وفادار ینگجه با اشاره به اینکه گروه صنعتی ایران خودرو ۲ اولویت را در مبنای کار خود قرار داده، افزود: پرداختی به موقع مطالبات قطعه‌سازان و کارکنان در سطح گروه از جمله اولویت‌های مجموعه است زیرا زمانی که کار و رضایت قطعه سازان و کارکنان باشد، درآمد هم افزایش خواهد داشت.