کرج – معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز از بازگشت ۹۰ درصد زائران البرزی از کشور عراق خبر داد.

به گزارش انتهاج ، امیر رحمانی با اشاره به اینکه امسال ۶۷ موکب از استان البرز خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی در کشورعراق را عهده دار بودند، گفت : موکب های البرزی به صورت میانگین روزانه پذیرای ۳۵ هزار نفراز زائران اربعین حسینی بوده اند.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ دستگاه اتوبوس از شهرداری کرج برای جابجایی زائران در مرز مهران و آن سوی مرز اعزام شده بود ، اظهار کرد : تعداد زائران اربعین حسینی که از استان البرز به صورت رسمی در سامانه سماح ثبت کرده اند بالغ بر ۸۶ هزار نفر است اما بر اساس تخمین های موجود و با احتساب افرادی که در سامانه ثبت نام نکرده و خودشان به کشورعراق سفر کرده اند، تعداد زائر اربعین اعزامی از استان البرز بیش از این رقم بوده است.

ثبت نام ۸۶ هزار البرزی در سامانه سماح

رحمانی افزود : با در نظر گرفتن تعداد ۸۶ هزار زائر اربعین مشرف شده از البرز به کشور عراق، این تعداد حدود ۳.۲ درصد جمعیت استان را شامل می شود و بر اساس این آمار در شاخص کشوری استان البرز از حیث تعداد اعزام زائران اربعین حسینی رتبه بیستم کشور را دارد.

وی با اشاره اینکه تا کنون بیش از ۹۰ درصد زائران اربعین که از استان البرز به کشور عراق سفر کرده بودند تاکنون به استان بازگشته اند، گفت: باقیمانده زائران البرزی نیز تا دو روز آینده به استان باز می گردند.

معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه مرز مهران به عنوان مرزمعین برای تردد زائران البرزی تعریف شده بود، پرترافیک ترین مرز ترددی برای عبور و مرور زائران اعزامی از استان البرز مرز مهران بوده است.