به گزارش انتهاج، سیدجمال سجادی پور افزود: با ۱۸۲ میلیارد تومان هزینه دولتی و سرمایه گذاری مردمی، ۲۸ پروژه در حوزه آب و خاک ، ۱۸ مورد در زمینه تولیدات دامی ، ۹ پروژه هم در زمینه شیلات و آبزیان ، ۶ پروژه در زمینه تولیدات گیاهی و پنج پروژه هم در حوزه صنایع تبدیلی کشاورزی افتتاح شد و ۸۴۰ خانوار کشاورز از مزایای این پروژه ها بهره مند شدند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی یزد خاطرنشان کرد: از مجموع اعتبار ۱۳ درصد آن دولتی، ۷۲درصد سهم سرمایه گذاری کشاورزان  و دامداران استان و  ۱۵ درصد هم تسهیلات بانکی و کمک های بلاعوض دولت است که هزینه شد .

وی محل بهره برداری پروژه ها را شهرستان های یزد ، ابرکوه، اردکان ، بافق ، بهاباد ، تفت ، خاتم ، مهریز و میبد ذکر کرد و یادآور شد: بیشترین پروژه ها با ۱۱ مورد مربوط به شهرستان بافق است.

افزایش تولید محصولات کشاورزی و دامی به روش نوین و علمی در یزد

سجادی پور با اشاره به کم آبی و محدودیت های منابع آبی در مناطق مختلف یزد گفت: با روش های نوین آبیاری و کشت های نوین و پرورش دام های پربازده سالانه یک میلیون و ۸۰۳ هزار تن انواع فرآورده های زراعی، باغی، گلخانه ای و دامی به ارزش حدود۱۶۰ هزار میلیارد ریال با همکاری ۱۱۷ هزار و۸۰۰ کشاورز، دامدار و بهره بردار فعال تولید می شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی یزد خاطرنشان کرد: دولت در چارجوب افزایش طرح بهره وری و استفاده بهینه از آب مجازی ۲۰۵ میلیارد ریال کمک بلاعوض در اجرای طرح ‌های آب و خاک به کشاورزان استان پرداخت کرد.

سجادی پور ادامه داد: اجرای سیستم آبیاری نوین در ۵۰۰ هکتار اراضی و باغ ها ، ساخت ۴۵ هزار متر آبراهه انتقال آب و نیز مرمت و بازسازی مسیر قنات به طول۵۰ هزار متر، پروژه هایی بود که از کمک های دولت از ابتدای سال ۹۹ تاکنون به کشاورزان پرداخت شد.

پرداخت بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض دولت به کشاورزان 

وی با اشاره به اهمیت بهره وری آب هم تصریح کرد: از سال ۱۳۷۰ تاکنون برای بهره وری بهتر از منابع آبی ۳۱ هزار هکتار اراضی زراعی و باغی به آبیاری نوین تجهیز شده است.

سجادی پور بابیان اینکه در هفت سال گذشته ۱۶ هزار و ۸۰۹ هکتار مزارع و باغ های استان به سیستم آبیاری نوین تجهیز شد، یادآور شد: برای تجهیز این میزان اراضی برای آبیاری نوین دولت های یازدهم و دوازهم هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض به کشاورزان پرداخت کرد .