به گزارش انتهاج،استانداری یزد و وزارت آموزش و پرورش برای خرید تبلت دانش آموزان بی‌بضاعت که فاقد ابزارهای لازم برای آموزش مجازی هستند، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
این تفاهم‌نامه شنبه شب با حضور محمدعلی طالبی استاندار یزد و سیدجواد حسینی معاون وزیر آموزش و پرورش در جریان برگزاری نشست شورای آموزش و پرورش استان  یزد امضا شد که بر اساس آن برای دانش آموزان بی بضاعت فاقد تبلت و گوشی هوشمند تا پایان سال‌جاری تجهیزات مورد نیاز آموزش مجازی تامین می‌شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: با توجه به تداوم کرونا و به منظور فراهم سازی زمینه ادامه تحصیل دانش آموزان بی بضاعت با همکاری استانداری‌ برای تامین تجهیزات دیجیتالی مورد نیاز برای آموزش مجازی همکاری می‌شود.

سید جواد حسینی افزود: وزارت آموزش و پرورش با همکاری خیران و مسوولان در استان‌ها با تامین هزینه‌های مورد نیاز، زمینه بهره‌مندی دانش آموزان را از آموزش های مجازی فراهم می‌کند.

معاون پرورشی اداره‌کل آموزش و پرورش یزد نیز گفت: هم‌اکنون چهار هزار و ۳۵۰ دانش‌آموزان دختر و پسر استان به خاطر نداشتن تجهیزات آموزشی از پیگیری آموزش های مجازی محروم هستند.

حسینعلی ملانوری افزود: بر اساس این تفاهم‌نامه، وزارت آموزش و پرورش و استانداری هر کدام ۵۰ درصد هزینه این تجهیزات را تامین و پس از خریداری به دانش‌آموزان استان اهدا می‌ کنند.

وی مجموع هزینه مورد نیاز برای تامین تجهیزات آموزش مجازی دانش آموزان استان را ۱۲ میلیارد تومان اعلام کرد و یادآور شد:  هر یک از طرفین تفاهم‌نامه ۶ میلیارد تومان برای خرید این تجهیزات تامین خواهند کرد.

هم‌اکنون حدود ۲۷۰ هزار دانش آموز در ۲ هزار و ۱۰۰ واحد آموزشی استان یزد به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی تحصیل می کنند.